MetsatöllFoto: Erlend Štaub
Ohtuleht.ee 21. märts 2020 01:56
Praegusel ajal, kus avalikud ülesastumised on keelatud ja väga palju kontserte teadmata tulevikku lükatud, on väga populaarseks saanud veebikontserdid. Enamasti annavad artistid neid oma kodust, kuid Metsatöll tõstis lati veel eriti kõrgele ja korraldas kontserdi, mis võetakse üles lausa 13 kaameraga! 

 

„Kuna meil jäi Põhja-Ameerika tuur ära ja enam ei lubata füüsilisi kontserte mõnda aega teha, siis kolisime veebi ning teeme ühe suure tasuta kontserdi. Inimesed ootavad põnevusega ja lisaks Eestile on juba huvi tundnud ka Ameerika, Kanada, Soome ja Hollandi meedia,“ rääkis Metsatöllu trummar Tõnis Noevere Õhtulehele neljapäeval.

„Metsatöllu produktsioon nõuab alati maksimumi ja meile on tohutult oluline, et heli ja pilt oleksid ülikvaliteetsed. Me ei taha ülekandest jätta muljet, et see on paari statsionaarse kaameraga üles võetud kontsert, sest see ei anna päris kontserdile isegi mitte ligilähedast emotsiooni. Meie soov on jätta inimesele tunne, nagu ta oleks festivalil bändi vaatamas, mis sellest, et tegelikult lesib ta diivanil või istub tugitoolis.“

Bändile tuli appi ka produktsioonifirma RGB. „Nad ehitasid produktsiooni nullist üles, salvestavad kontserdi 13 kaameraga, striimivad selle meie keskkondadesse ja teevad lisaks pildile ka uhked visuaalid, et kontsert veel erilisem oleks. Samuti tulevad meile appi Pyrocom ja Showcase, kes toovad meile pürotehnika. Tuld ja möllu on palju,“ lubas Tõnis.