Harvey WeinsteinFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Triin Tael 19. märts 2020 12:17
Täna 68aastaseks saav Harvey Weinstein alustas vanglakaristuse kandmist vägistamise ja seksuaalrünnaku eest. New Yorgi kohtunik määras talle eelmisel nädalal 23 aastat vabadusekaotust.

Alles hiljaaegu Hollywoodi mõjuvõimsaima mehe tiitlit kandud eksprodutsent viidi küll pärast karistuse teadasaamist haiglasse, kuna tema vererõhk oli üles hüpanud. Ent peagi oli ta tagasi Rikers Islandi türmis, kust ta nüüdseks on toimetatud New Yorgi osariigi suuruselt teise linna Buffalo lähistel asuvasse kinnisesse vanglasse Wende Correctional Facility.

Briti kõmulehe Daily Mirror andmeil on see Weinsteini jaoks tuttav kant - seal möödusid tema kolledžiaastad ning just seal alustas ta tegutsemist meelelahutustööstuses. Kontserdipromootorina tõi ta Buffalosse sellised staarid nagu Frank Sinatra ja Rolling Stones.

Manhattanist kuuetunnise autosõidu kaugel asuv vangla võib olla Weinsteini jaoks vaid ajutine peatuspaik. Los Angeleses ootab teda uus kohtuprotsess ning ilmselt viiakse häbistatud filmimogul peatselt üle mõnda sealsesse türmi.  Jaanuaris esitati Weinsteinile Los Angeleses süüdistus vägistamises, suuseksile sundimises ja veel mitmes kuriteoepisoodis.