Üritused

Mart Normet: olen väga kahtleval seisukohal, et Eurovision standardsel viisil toimub 

Toimetas Terttu Jazepov, 16. märts 2020 09:25
Mart NormetFoto: Daisy Lappard
„Eesti laulu“ endine peaprodutsent Mart Normet ei usu, et Eurovision sel aastal tavapärasel kujul toimub.

„Eurovision on maikuu keskel. Eestis on eriolukord maikuu alguseni. Paljudes teistes riikides väga sarnaselt, sest Euroopa on ikkagi üks nii viiruse leviku kui kõige muu mõttes. Ma olen väga kahtleval seisukohal, et Eurovision sellisel standardsel viisil toimub,“ räägib Normet „Vikerhommikus“. „See tähendaks, et sinna lendab kohale üle kümne tuhande inimese, kes on mitu nädalat ninapidi koos. Seal on suured publikuga läbimängud ja proovid pluss kolm suurt sõud. Mina hetkel ei usu, et see toimub,“ lausub ta.

Samal teemal

„Suured sündmused ja võistlused, kaasa arvatud Eurovision, ei toimu ainult välja kuulutatud kuupäevadel, sinna eelneb kuu aega tööd kohapeal, kus on inimesed ninapidi koos,“ lisab Normet.

Rotterdami turismiameti esindaja Said Kasmi kinnitas eelmisel nädalal, et ehkki Madalmaadel keelati äsja koroonapandeemia tõttu enam kui 100 inimesega rahvakogunemised, jätkuvad Eurovisioni ettevalmistused plaanipäraselt. Lauluvõistluse saatuse kohta pole otsuseid langetatud.

„Usun, et aprilli keskel peaks toimuma olukorra ülevaatus. Nii et meil on endiselt tublisti aega,“ vahendab Eurovision World Kasmi sõnu. Aprilli esimesel nädalal algab Rotterdamis Ahoy Arenal lava ehitamine. Rotterdami linnapea Ahmed Aboutaleb on öelnud, et otsus, kas lauluvõistlus toimub või ei, tuleb langetada enne lava ehitamise algust. 

Samal teemal

13.03.2020
Rotterdami Eurovisioni saatus selgub aprillis, loe, millised on võimalikud variandid
12.03.2020
Uku Suviste Eurovisionist: praegu on kõik jõus, aga olukorra hullenedes ollakse valmis muutusteks
06.03.2020
KOROONA JA EUROVISION: paar riiki ei osale tähtsal kohtumisel, Tomi Rahula kinnitab, et Eesti on kohal