Inimesed

Tõnis Erilaiu autorikülg

LILLY SILBERG: lihtsast šokolaaditüdrukust iluduskuningannaks tõusnud blond iludus vallutas rahva südame  (1)

Tõnis Erilaid, 13. märts 2020 22:55
PARAADFOTO: Hele kaunitar ja Miss Estonia 1931. Lilly Silberg.Foto: Parikas / Tallinna linnamuuseum / muis.ee
Oli 1930. aasta sügis. Parkides langes lehti ja ilm kiskus vihmale, kui Tallinnas pani üks tütarlaps ümbrikusse endast äsja tehtud fotod. Kirjutas juurde märgusõna L. S. – ja jättis siis kirja vedelema. Päewaleht oli kirjutanud, et iludusvõistlusele on juba oma päevapildi saatnud „tuhanded neiud“. Kas temal ikka tasub proovida? Pärast naeravad tuttavad ta välja. Kiri jäi seisma, kuni neiu tädi ühe päeval otsusekindlalt fotod posti viis: „Mine ja proovi õnne!“ Ometi ei osanud tüdruku neli õde ja vend veel võistlusõhtulgi näitsikut kodunt teele saates midagi erilist oodata.

Sügisene kirjutaja Tallinnas Väike-Kompassi tänavas oli 24aastane Lilly Silberg. Tal oli ka teine eesnimi, Susanne, mida ta küll kunagi ei tarvitanud. Ta oli šokolaadipreili Kawe kommipoes ja kirja kirjutades ei teadnud veel, et auväärt žürii (teiste seas Eduard Vilde ja Henrik Visnapuu) ta järgmise aasta jaanuaris Miss Estoniaks valib, et rahvas Lilly kohe omaks võtab ja et ta Pariisi kolib ning miljonäriga abiellub.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.03.2020
OPERETIKUULSUS MILVI LAID: suursugune ja tagasihoidlik naine, kelle üksainus käeliigutus laval pani vaatajate südamed värisema
06.02.2020
KOLETU HISPAANIA HAIGUS: gripp tappis 1918. aastal kümneid miljoneid inimesi
15.01.2020
TALLINN KUI LENNUKIKAAPERDAJATE PARADIIS: püstolid paukusid ja pommid kärgatasid
08.01.2020
Geenius, kes on jäänud unustusse. Aleksander Uuritsa traagiline lugu