"Sipsik"Foto: Pressimaterjal
Toimetas Terttu Jazepov 12. märts 2020 09:30
Kodumaine animafilm “Sipsik” on 11. märtsi seisuga toonud kinodesse juba üle 100 000 vaataja. See on järjekordne suursaavutus kodumaiste filmide jaoks – “Sipsik” on nimelt alles kümnes Eesti film, mis liitus nn 100 000 klubiga.

100 000 klubi auväärt seltskonda kuuluvad filmid, mis on Eesti taasiseseisvumisajal kinoekraanide ette meelitanud üle 100 000 silmapaari. Kokku 33 filmist koosnevat edetabelit troonib sinna eelmisel aastal võimsalt kerkinud “Tõde ja õigus”, millel on tihedalt kannul 11 aasta tagune megahitt “Avatar” ja “Klassikokkutuleku” esimene osa aastast 2016. Värskelt klubiga liitunud “Sipsik” jätkab kinolevis ning tõuseb tabelis kindlasti veel päris mitme koha võrra.

33 enim vaadatud filmi seas on animafilme lausa 15, sealhulgas kõik viis “Jääaja” multikat, mõlemad “Lemmikloomade salajase elu” osad ja loomulikult “Käsilased”.

Huvitav on ka ära märkida, et antud tabelisse ei ole jõudnud mitme Eestis ääretult armastatud filmisarja esindajad – näiteks on “Sipsik” tänaseks kinodesse toonud rohkem rahvast kui ükskõik milline James Bondi, Marveli superkangelaste, “Kiirete ja vihaste”, “Harry Potteri”, “Lotte”, “Star Warsi” või “Sõrmuste isanda” peatükk.