Tele

Eesti kuulsaimate võttepaikade hulka kuuluvad linnahall, Taevaskoda ja Tondi kasarmud 

Toimetas Liisa Mugra, 12. märts 2020 08:24
Tallinna linnahallFoto: Erki Pärnaku
Paljud ootavad Hollywoodi režissööri Christopher Nolani suurfilmi "Tenet" linastumist, pärast mida peaks selle võttepaikadest Lasnamäe kanalis ja mujal Tallinnas saama turismimagnetid. Aga millised on kõige kuulsamad Eesti kohad ja maastikud, mis on seni jõudnud maailma ekraanidele?

Filmitegijate ja ekspertide abil koostas “Pealtnägija” TOP 10 Eesti paikadest, mida seni ekraanidel enim nähtud. Esikümnesse mahtusid nii Laagna tee, Rummu karjäär kui ka lauluväljak.

Samal teemal

"Tegelikult Eesti on väga unikaalne oma võttekohtade poolest, eelkõige variatiivsuse poolest. Sa võid väga lühikese distantsi peale leida vanalinna, moodsat arhitektuuri, ilusaid eramajasid, puutumatut loodust, sovetiaegseid jäänukeid," rääkis Nafta Filmsi produtsent Diana Mikita.

Filmitootjaid Eestisse toova Film Estonia juht Nele Paves ütleb, et möödunud aastal käis siin kümme välismaa kinorežissööri, kellest kuulsaim oli Hollywoodi absoluutsesse A-kategooriasse kuuluv Christopher Nolan, kelle filmivõtted Tallinna kesklinnas kütsid seda rohkem uudishimu, et neid ümbritses range salastatuse loor, mille tõttu on osalised kuni juulisse kavandatud esilinastuseni trahvide ähvardusel vaikima sunnitud.

Samal teemal

26.05.2020
NÄRVESÖÖV: „Teneti“ esilinastus lükkub JÄLLE edasi!
19.05.2020
Robert Pattinson „Teneti“ võtetest Eestis: „Arvasin, et ma ei pea autot juhtima, aga pidin, ja palju!"
22.04.2020
„Teneti“ uues treileris lastakse Linnahall õhku!
04.04.2020
GALERII | Vinge eksponaat või ohtlik viirusepesa? „Täiesti õudne, mis seal toimus!“