Üritused

Jazzkaar toimub koroonaviiruse tõttu vähendatud mahus 

Toimetas Terttu Jazepov, 11. märts 2020 12:31
Jazzkaare avamineFoto: Robin Roots
Festivali Jazzkaar 2020 korraldusmeeskond annab teada, et seoses koroonaviirusest tingitud terviseriskidega ja rahvusvaheliste reisipiirangutega toimub festival tänavu 17.–26. aprillini algselt kavandatust väiksemas mahus. Otsus festivali läbiviimise osas vaadatakse lähtuvalt olukorra muutumisest uuesti üle 31. märtsiks.

Seoses maailmas toimuvate sündmuste ja Eesti riigi tervishoiuametkondade otsustega on Jazzkaar 2020 meeskond tänase seisuga langetanud otsuse festivali toimumiseks algsest väiksemas mahus, et festivali publiku, esinejate ja korraldajate tervis oleks hoitud. Festivali korraldajad soovitavad tungivalt Jazzkaare külastamist planeerivatel välisturistidel enda turvalisuse huvides festivalile mitte reisida.

Kahjuks ei saa sama kavaga Jazzkaart edasi lükata hilisemale toimumisajale, sest suur osa festivalil esinevatest artistidest on maailma olulisemad jazzmuusikud ning nende tuuri- ja kontserdigraafikud on lepitud kokku väga pikaajaliselt. Seega ei ole võimalik neid artiste lähemal ajal korraga Eestisse esinema planeerida.

Jazzkaar on tänaseks teinud järgmised programmilised muudatused: 

– festivali peaesineja Dee Dee Bridgewateri & Estonian Dream Big Bandi kontserdile on piletimüük lõpetatud, et hoida saalis viibivate inimeste arv alla 1000 inimese;

– rahvusvahelise lasteprojekti “Kids Can”, kus osaleb ligi 20 noort Eestist, Taanist ja Portugalist, töötoad ja Tallinna kontsert lükatakse edasi kontserthooajale Sügisjazz või festivalile Jõulujazz;

– Jazzkaare tasuta kontsertide päev toimub väiksemas mahus; 

– kõrge COVID-19 riskiga piirkondades elavate või piirkonnas viibinud artistide kontsertidele leitakse asendusesinejad.

Programmilisi muudatusi võib seoses COVID-19 haigust põhjustavast koroonaviirusest tingitud riskide ja piirangutega veelgi lisanduda. Publikut teavitatakse sellest jooksvalt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee