Inimesed

Billie Eilish: kaasaegse muusika kuumima nime taga peitub kuulsuse koormaga heitlemine ja sügav depressioon  

Keit Paju, 10. märts 2020 16:55
Billie EilishFoto: AFP/Scanpix

18aastane Billie Eilish on viimase nelja aasta kuumim nimi muusikas, kuid vaid 14aastaselt staariks saanud neiul on kuulsuse koormaga raske toime tulla. Eilish on intervjuus tunnistanud, et oli 16aastaselt nii depressiivne, et ei arvanud, et ta oma järgmist sünnipäeva näeb. “Ma olin eelmisel aastal nii õnnetu ega tundnud rõõmu. Ma ei taha nii tumedates toonides rääkida, aga ma tõesõna ei uskunud, et ma oma 17. sünnipäeva näen,” tunnistas ta. 

Billie Eilish on sündinud 2001. aastal ning tema tähelend sai alguse 2016. aastal, kui ta laadis muusikakeskkonda SoundCloud laulu “Ocean Eyes”, mille ta koos oma venna Finneasega oli loonud. Koos Finneasega sünnib endiselt kõik Billie looming ning vend on temaga laval ka kontsertidel. 

Billie esimene stuudialbum “When We Fall Asleep, Where Do We Go” ilmus 2019. aastal ning sellest sai mullu USA edukaim album. Lugu “Bad Guy” oli kindlasti eelmise aasta populaarseim lugu. Billie oli edukas ka Grammyde jagamisel, kus ta võitis kuus auhinda: aasta singli, aasta loo, aasta albumi, aasta popalbumi, parima uue artist ja parima produktsiooni auhinnad. Billie tegi ajalugu, kuna temast sai noorim inimene, kes on neljas põhikategoorias võidu saanud. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.06.2020
Billie Eilish avaldas oma armuelu kohta nukra seiga
14.04.2020
14aastane poiss lööb Billie Eilishi hiti tõlgendusega lausa pahviks
13.04.2020
LOOTUSETU VÕITLUS: Billie Eilishit sõimati täiesti tavalise rõivaeseme kandmise eest litsiks
11.03.2020
VIDEO | Billie Eilish kiskus mõnitajate trotsimiseks pluusi seljast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee