Üritused

Tallinn Music Week lükkub koroonaviiruse tõttu augustisse 

Toimetas Terttu Jazepov, 10. märts 2020 16:13
J.M.K.E. Tallinn Music WeekilFoto: Robin Roots
Uue muusika festival ja muusikatööstuse konverents Tallinn Music Week (TMW) otsustas 25.–29. märtsil toimuma pidanud festivali edasi lükata seoses COVID-19 haigust põhjustavast koroonaviirusest tingitud riskidega ja Terviseameti vastavasisulise ettepanekuga. TMW 2020 festival toimub 26.–30. augustil. Algselt plaanitud ajal 29. märtsil leiab aset Eesti publikule suunatud TMW Paldiski pühapäev Lääne-Harju valla keskuses.  Lähtudes kiiresti muutuvast epidemioloogilisest olukorrast maailmas ja ka Eestis ning Terviseameti soovitustest otsustas TMW korraldustiim esmaspäeval, 9. märtsil toimunud erakorralisel koosolekul lükata festival edasi augusti lõppu. Kuigi koroonaviiruse kohapealse laialdase leviku tõenäosus Eestis ei ole kõrge, on TMW kui välisesinejate ja -külalistega ürituse korraldusega seotud mitmed riskifaktorid. Lisaks esinejate, töötajate ja publiku tervise kaitsele mõjutasid otsust erinevate riikide ja lennufirmade kehtestatavate reisipiirangute ettearvamatus

Programmipartneritena on ka augustis kaasatud teiste seas nii Tampere Talo ja Tampere 2026 kui ka Sevkabel Port ning Stereoleto Festival Peterburist. Kõik märtsiks kinnitatud esinejad on saanud kutse astuda üles augustis ning esinejatele, kellele uued kuupäevad ei sobi, leitakse võrdväärsed asendused. Augustiks on oma esinemise juba kinnitanud festivali nimekamaist välisesinejaist USA rockbänd A Place To Bury Strangers, Vene grupp Shortparis, Ukraina popstaar Luna, Soome artistid Jesse Markin ja Suistamon Sähkö, Saksa nüüdismuusika pianist Kai Schumacher ja Läti indierocki bänd Carnival Youth. Paarikümne praeguseks kinnitanud Eesti artisti seas on Duo Ruut, I Wear* Experiment, Lexsoul Dancemachine, Manna, Mart Avi, Mick Pedaja, Modulshtein, Puuluup, Rita Ray, Ruum ja YASMYN.

Kuupäevade muutus ei puuduta pühapäeval, 29. märtsil toimuvat Paldiski pühapäeva Pakri poolsaarel Lääne-Harju valla keskuses. Ürituse raames toimuvad sadamalinnas Paldiskis plaanitud kirikukontserdid, pelmeenilõunad Peetri Tolli Tavernis ja vaatamisväärsuste tuurid.

Eelmüügist ostetud TMW 2020 festivalipassid, konverentsi ja festivali ühispassid ning üksikpiletid kehtivad TMW uutel kuupäevadel augustis. Kontsertide üksikpiletid kehtivad samadel nädalapäevadel (N, R, L) samades kontserdikohtades.

TMW 2020 uuendatud muusikaprogramm ja peamised konverentsi kõnelejad kuulutatakse välja 30. märtsil. Passide ja piletite tagastusi või kontserdiõhtute üksikpiletite vahetusi teiste kontserdiõhtute pileti vastu teostatakse perioodil 1.–12. aprillini. Täpsemad tagastamise ja vahetuse juhtnöörid avalikustatakse 30. märtsil.

Samal teemal

10.02.2020
Õiguskantsler: kui kõik pingutavad, ei pea Eestis eriolukorda välja kuulutama
10.02.2020
Kas koroonaviirus sunnib Tallinna busse rohkem puhastama?
04.02.2020
„MIS MUSS ON?“ | Väike Kelder: teeme proove paneelmaja korterites, naabrid võtavad elektrit välja
02.02.2020
Koroonaviirus mõjutab? Tallinn Music Weekile tulevad osalejad ka Hiinast ja Itaaliast