Blogid

Dilaila kolumn | Kütta või süüa? 

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee, 5. märts 2020, 18:30
Talv peaks olema teoreetiliselt üsna odav aastaaeg, kui just mitte Kanaaridele peesitama lennata. Samas, kes praeguse koroonaviiruse paanika ajal ikka nii väga lendama tahab minna? Või veel hullem, bussiga Riiga!

Kui me aga eelmise kuu kommunaalkulude arve kätte saime, arvasime algul, et keegi on kirjavea teinud. Nüüd peame valima toidu ostmise ja arvete maksmise vahel.

Tuleb välja, et me pole aga sugugi ainsad. Kui hiljuti sõbrantsi juures käisin, siis külmast õuest sooja tuppa tulemise hea tunde asemel tahtsin kohe välja tagasi minna, sest seal tundus olevat soojem. Kui ta mul siis veel talvesaapad toas ära võtta palus, küsisin, kas haaraksime ehk veini näppu ja suunduksime hoopis mu autosse. Järgmine kord võtan tema juurde kaasa karupüksid ja lambasussid!

Enivei, mida mina ja mu kutt kütte pealt kokku hoidmiseks siis ette võtame? Noh, esiteks kütame nüüd vaid kord nädalas (praegu seda lugu kirjutades näen ma välja hingates enda ees aurupilve, nagu talvise suusaraja ääres kuuma glögi juues). Lisaks oleme nii kaua tööl kui võimalik ja läheme mõnikord isegi nädalavahetusel kontorisse.

Kuidas tunda ära töötaja, kes talvisel ajal oma küttearveid vähendada üritab? Ta ei ütle kunagi lisatundidest ära. Kontorisse saabunud, heidab ta seljast peaaegu kõik riided, justkui oleks saabunud troopilisse paradiisi. Lisaks on tal kaasas oma läppar ja telefonilaadija, et neid tööl laadida.

Sel nädalavahetusel kavatseme kutiga mu tühjas kontoris pannkoogihommiku korraldada. Huvitav, kuhu mu boss piiri tõmbab?

Ahjaa, Eesti meedias kutsutakse kommentaatoreid millegipärast üles Kate Middletoni soengut arvustama. Miks peaks kellelegi ühe teise naise soeng korda minema, eriti mingi välismaa aadliku oma? Meil on ju Lenna ja Liis Lemsalu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee