Uku SuvisteFoto: Erlend Štaub
Toimetas Katharina Toomemets 3. märts 2020 09:41
„Ta oli väga rahul ja ütles, et väga tubli,“ rääkis „Eesti laulu“ võitja Uku Suviste esmaspäevaõhtuses „Ringvaates“, et tema loo juures tööd teinud Filipp Kirkorov on loomulikult jõudnud teda juba võidu puhul ka õnnitleda. „Pärast poolfinaali andis ta näpunäiteid, mõni oli ehk finaalis ka näha.

Uku paljastas, et Kirkorov soovitas lauljal oma riietust gramm pidulikumaks muuta. „Tema stilist saatis mulle erinevaid näiteid. Päris Swarovskiks ei läinud, aga seal oli ampluaas natuke kõrgemaid asju, mis olid minu jaoks liig,“ muigas Uku.

Pärast „Eesti laulu“ põrutas Uku otsejoones Venemaale, et Moskvas koos Laima Vaikulega esineda. Vaikulel oli Venemaal väike tuur, kus Ukugi kaasa tegi. Mees ütles, et sõna tema võidust veel Venemaale jõudnud ei olnud. „Kui ma kohale jõudsin, küsis Laima: „Noh, said?“. „Sain.“,“ kirjeldas Uku nende vestlust. „Laima tutvustas, et Uku esindab Eestit Eurovisionil.“

Ukuga koos olid stuudios ka superbäkid Dagmar Oja ja Kaire Vilgats, keda Uku võiduhetkel green room’is näha ei olnud. „Me olime just Anne Veskiga lavalt laulmast tulnud ja ootasime lava kõrval tulemusi,“ rääkis Dagmar. Daki paljastas, et nad käisid ühe ja teise kaameramehe juures nuiamas, et äkki öeldakse neile varem, kas Uku ikka võitis. „Keegi ei öelnud. Aga üks sekund enne, kui välja kuulutati, nad ikka ütlesid,“ paljastas Oja ja ütles, et nemad Vilgatsiga kiljuma ei hakanud ja näitlesid ikka lõpuni välja. Nemadki sõidavad taas Eurovisionile – Kaire seitsmendat ja Dagmar kuuendat korda.

Filipp Kirkorov saatis „Ringvaates“ Ukule ka videotervituse. „Ma õnnitlen sind, Uku Suviste, selle grandioosse ja võrratu võidu eest riiklikus eelvoorus! Ma tean, et see on väga vastutustundlik ja tõsine katsumus. Olen õnnelik, et mina ja mu meeskond olime su kõrval, kui finaalsaateks valmistusid. Luban sulle, et oleme su kõrval ka edaspidi. Mõtleme kindlasti välja midagi erakordselt selleks, et sa esindaksid Eestit Rotterdamis Eurovisionil suurepäraselt. Edu sulle ja jällegi, minu südamlikud õnnitlused sulle selle väärika võidu eest konkursil.“

Saatejuht Grete Lõbu juhtis Uku tähelepanu sõnale „erakordne“ ja arvas, et vast ikka Swarovski kivikesed eurolavale tulevad. „Mina olen ju see, kes lavale läheb ja mina pean suutma loo mõtte rahvale edastada ja ennast seal hästi tundma. Seda ütles ta (Kirkorov – toim.) mulle ka, et „mina võin sulle soovitada igasugu asju, aga sina pead olema see, kes tunneb lõpuks, et jah, see sobib mulle“,“ sõnas Uku.

Töö Rotterdami minekuks igatahes juba käib. „Lava on natuke teistmoodi, kui „Eesti laulul“, seal tuleb teha teatud kohendusi,“ sõnas Uku. „Meil tuleb selle lavaasjaga ikka tööd teha.“

Samal teemal

Kommentaarid  (70)

Esteet 20. jaanuar 2021 11:47
Uku vanuses(mitte ena m poisike) mees peaks juba soliidsemalt riietuma, mitte n a gu keskkooli noor. Kirkorovist ma eriti palju ei a rva, aga selle riietusega Eurovisiooni mõttes oli tal õigus. Üleüldse, see kitsaste pükste mood ei sobi igaühele. Aga see ongi maitse küsimus. Kel on riietuse suhtes maitset ja kel mitte. Vanemad mehed ja naised peaks mõistma, selline stiil ei sobi Enam selles vanuses. Neil peaks juba piisav lt kriitilist silma olema. Just pidulikul ü et itusel. Halb on vaadata noori inimesi tavalises Iga päevases riietuses kuskil üritusel, mis on pidulik.
Aps 20. jaanuar 2021 11:51
Vabandust-- pidulikul. üritusel, gala l jms.
eestlane 8. märts 2020 08:13
pidulik või mitte, peaasi, et jumala eest oleks hall, äärmisel juhul must!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS