Tele

Endine vang: Anna-Maria Galojan ei olnud inimene, vaid must kaltsakas! (5)

Televeeb, 2. märts 2020 22:00
Anna-Maria GalojanFoto: LAURA OKS

Sarjas „Kinni“ said sõna vanglaautoriteedid, kes olid Murru vangla hierarhia absoluutses tipus ja otsustasid tegelikult, mis elu tsoonis elatakse – kes töötas, keda alandati ja kes pidid surema.

23 aastat trellide taga veetnud Janus räägib, et inimesed pidid tihti vanglasse tulles end tõestama. „Mina ei pidanud midagi tõestama, sest tulin Murru vanglasse normaalse inimesena, olin Patarei vangla normaalsena läbinud ja tulin ka tsooni normaalsena. Kuigi oli väga palju juhuseid, kui inimesed pidid end uuesti tõestama. Ka mul oli selline juhus. Tuli lihtsalt eemaldada üks inimene, kuna tal oli soov mind ja mu sõpra ära tappa, aga me võtsime kätte ja lõime tema maha. Selle eest sain ka kümme aastat karistust otsa. Läksin vangi kolme aasta pikkuse karistusega, aga lõpuks olin 13 aastat.“

Janar muljetab, et asjad ei käinud nii nagu venelased endale ette kujutasid. „Proovisime kontrolli all hoida, et tapmisi poleks. Kuid siit tuleb kohe näide – olin oma toas, elasime seal viiekesti. Järsku astuvad sisse kolm vene poissi ja ütlevad, et meil on jube suure ekraaniga telekas, nad viivad selle ära. Kuid sel poisil, kes teleka enda kätte võttis, löödi käed mõõgaga maha. Üks inimene sai mõõgavõitluses surma."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.03.2020
ÕÕVASTAVAD SEIGAD! Eksvang meenutab karmi vangielu: Patarei vanglas peksid töötajad kinnipeetavaid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee