Tele

Mees, kes päästis enda sõnul lastekodulapsi, istub nüüd lasteröövi eest vanglas (3)

Televeeb, 2. märts 2020 20:50
Egon Foto: Kuvatõmmis/Kuuuurija

Võrus elav 24aastane Egon on suurema osa elust veetnud lastekodudes ja erihoolekandeasutustes. Möödunud detsembris vabanes ta eestkoste alt ja problemaatilisest mehest sai esimest korda iseenda peremees. Ta sai korralik kodanik olla vaid mõned nädalad, siis hakkas ta „päästma“ Taheva asenduskodu lapsi, viies nad kasvatajate teadmata korduvalt enda juurde Võrru. Täna istub Egon lasteröövi eest aga vangikongis.

Kui Egon esimest korda Katrin Lustile helistas, oli tema suurimaks sooviks, et Lust teeks Mihkel Kärmasest loo „Kuuuurijasse“. Mehe sõnul oli tuntud teletegelane valmistanud temast kui vaimupuudega eestkostealusest inimesest saate, mida ei oleks tohtinud teha. See teos rikkus kogu tema elu. Kärmas võttis Egoni pihtide vahele 2017. aasta jaanuaris ja rääkis loos sellest, kuidas toona 21aastane Egon oli teinud politsei hädaabinumbrile üle 500 valeväljakutse. Lisaks algatati Egoni suhtes kaks kriminaalasja Viljandi loomade varjupaigale tehtud pommiähvarduse ja internetikelmuse tõttu.

Egon, kes toona „Pealtnägija“ kaamera ette ei ilmunud, selgitas Kärmasele hiljem, et tal ei ole tegelikult üldse eestkostet vaja ja valeväljakutsetest tunnistas ta ainult kolme. Pommiähvarduse loomade varjupaigale tegi ta enda sõnul seetõttu, et nad panid Egonile eluaegse uksekeelu ja raha olevat ta välja petnud seetõttu, et tema sotsiaalkorter olevat liiga kallis ning elamiseks muidu vahendeid ei jätku.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.02.2020
Kas Valga lastekaitseametnik sõitis meelega „Kuuuurija“ toimetajale autoga otsa?
12.01.2020
Valgamaal lapsi röövinud mees tahtis „Kuuuurijasse“ pääseda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee