Inimesed

Indrek Galetin: mul on olnud väga keerulisi aegu, kui olen kahelnud iseendas ja oma võimetes 

Terttu Jazepov, 2. märts 2020 14:40
Indrek GaletinFoto: Erakogu

„Tunnen, et minu pingutused on juhatanud mind õigete inimesteni. Olen viimase viie aasta jooksul saanud mitme suurepärase tunnustuse osaliseks, millest enne ainult unistasin. Mulle on elus antud võimalus teha seda, mis on mulle südamelähedane, ja boonusena saan ma sellega ka elatist teenida. Jah, ma saan öelda, et mul läheb tõesti hästi ja ma ei oskaks enamat tahtagi,“ sõnab fotograaf Indrek Galetin, kes on pildistanud mitmele ajakirjale kaanefotosid ja teinud koostööd maailmakuulsate staaridega.

Indreku viimasest suuremast intervjuust Õhtulehele on möödas viis aastat. Selle ajaga jõuab palju muutuda. Ta ise ütleb, et peab suurimaks muutuseks unistuste täitumist ja koostöö tegemist paljude andekate inimestega, millega on ta ka nende usalduse võitnud. „Olen ka õppinud olema selekteerivam ja keelduma pakkumistest, mis ei tundu õiged ja millele ma enne ei osanud või julgenud ära öelda. See on mulle juurde andnud julgust ja eneseteadlikkust. Mul on olnud väga keerulisi aegu, mil olen kahelnud nii iseendas kui ka oma võimetes, aga ma pole kindlasti allaandja tüüpi, ükskõik kui raske mul ka poleks,“ räägib ta.

Rasked hetked tekkisid, kui Galetin tundis, et ta elus on takistused, mis ei olene temast. „Oli aeg, kus ma kahtlesin, kas fotograafia on ikka minu jaoks ja kas suudan Londoni meeletu konkurentsi keskel üldse ennast mingilgi määral tõestada. Kahtlesin, kas mul on piisavalt oskusi ja tahtmist, et jätkata. Sain sellistest olukordadest võitu, kui tuletasin endale meelde, miks ma üldse siia tulin ja kui raske mul alguses oli. Tegelikult olen ju palju keerulisematest situatsioonidest välja tulnud. Suureks abiks oli ka sihikindlus, endale kindlate eesmärkide seadmine ja pere ning lähedaste toetus. Just viimane on mind õigel teel hoidnud.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.02.2019
Indrek Galetin tegi üle kümne aasta Eestis näituse: ma ei olnud varem selleks valmis
08.02.2019
GALERII | Indrek Galetin avas kodumaal näituse „Piiritlemata perfektsus“
30.11.2018
FOTO | Vinge! Indrek Galetin sai kaamerasilma ette Eurovisioni võitnud Netta
27.09.2018
Indrek Galetini foto jõudis taas ajakirja esikaanele: tegu on kindlasti minu karjääri tipphetkega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee