Üritused

Vau, mis nimed! „Eesti laulu“ finaaližüriisse kuuluvad tõelised tegijad (2)

Ohtuleht.ee, 29. veebruar 2020 16:09
Red Hot Chilli PeppersFoto: AP/Scanpix
Nagu mullu, on ka tänavu "Eesti laulu" finaaližürii rahvusvaheline. Kuigi kõik likmed selguvad õhtul, on juba praegu teada kolm nime, kes meie eurolauliku saatust otsustama hakkavad. 

Brian Henry – UK, Londoni Kaasaegse Muusika Akadeemia produtseerimise õppejõud. Tema koostöö pagasist leidub nimesid nagu Chaka Khan, Brand New Heavies jt. Klahvpillimängijana on ta tuuritanud ümber maailma koos Kool and the Gangi, Jimmy Sommerville’i, Belinda Carlisle, Soul II Souli ja paljude teiste tippmuusikutega.

Sylvia Massy – USA muusikaprodutsent ja helitehnik. Tema stuudiost ja käe alt on läbi käinud Johnny Cash, System of a Down, Red Hot Chili Peppers ja veel rohkelt raskemat rokki viljelevaid bände. Tema poolt on produtseeritud ka ansambli TOOL debüütplaat, mis saavutas kohe duubel-plaatinum müüginumbrid, st seda müüdi üle kahe miljoni eksemplari.

Kazka – Ukraina popbänd, kelle hitt „Plakala“ jõudis Shazam TOP 10-sse. Laulu on youtube’s kuulatud üle 300 miljoni korra, mis teeb sellest läbiaegade enim mängitud Ukraina bändi.

Samal teemal

29.01.2020
BLOGI, VIDEOD JA GALERII | Ülivõimsalt võitis „Eesti laulu“ Uku Suviste!
29.01.2020
GALERII | Vaata, kes tulid kaema „Eesti laulu“ peaproovi
29.01.2020
Õhtulehe „Eesti laulu“ finaali otsestuudios kommenteerivad lugusid Grete Paia ja Priit Pajusaar
17.01.2020
Juhan Paadam ennustab: „Eesti laulu“ võidab Uku Suviste või Jaagup Tuisk