„Eesti laulu“ esimene poolfinaal.Foto: Õhtuleht
Inimesed
28. veebruar 2020, 09:00

KIIRKÜSITLUS „EESTI LAULU“ FINALISTIGA | Rasmus Rändvee: mulle meeldib see ebakindlus, mis minus on

Rasmus Rändvee (24) on tänavuses finaalis üks neist artistidest, kes pole „Eesti laulul“ esimest korda – aastal 2013 läks ta võistlustulle ansambliga Facelift Deer. Lugu „Dance“ viis poisid finaali, kus saadi 7. koht. 2017. aastal sai ta aga finaalis looga „This Love“ kolmanda koha. Tänavu kannab tema lugu pealkirja „Young“.

Rasmus on üks neljast finalistist, kelle loo autoriks on produtsent Karl-Ander Reismann. Lugu „Young“ pärineb perioodist, kui superstaarisaate võitja poolteist aastat hommikust õhtuni stuudiotoas spordipükste väel muusikat lõi. Enne võistlust sai sahtlisse kirjutatud pala siiski uue kuue. „Kui tavaliselt on „kana-muna-situatsioon“, mis algab sellest, et on kana ehk „Eesti laul“, kuhu on vaja muna ehk laul välja muneda, siis sel aastal oli mul teistpidi: alguses tuli laul, üsna spontaanselt ja mõnusalt. Mul oli üks vana lugu ja sellega me läksimegi, sest see lihtsalt meeldis meile nii väga,“ on Rasmus rääkinud.

Kui mõne looga on noorel mehel kuude viisi pusimist, siis „Young“ sündis vaid mõne päevaga ja väga loomulikult. „See tuli kergelt nagu paljud minu edukamad laulud. Püüdsime seda küll paremaks teha, aga tundsime, et surgime juba valmis asja,“ on Rasmus tunnistanud. Nagu paljud teisedki, on ka Rasmus öelnud, et ei plaaninud tegelikult sel aastal võistlusel osaleda, kuid kuna lugu oli niivõrd hea, otsustati sellega siiski proovida.