Inimesed

PÕNEV! Aleksei Turovski avaldab, kui sarnased on presidendi külaliste iseloomud nende väljavalitud lindudega 

Jaanika Vilipo, 26. veebruar 2020 17:36
Toomas Hendrik Ilves ja Ieva IlvesFoto: Erlend Štaub

Viljandis Ugala teatris toimunud presidendi vastuvõtul kõlas kontsertlavastus "Igal linnul oma laul". Õhtuleht uuris prominentsetelt külalistelt, millised linnud nemad oleksid. Zooloog Aleksei Turovski jagas aga kommentaare, millised omadused neil lindudel tegelikult on. 

"Üks asi on konkreetse linnuliigi bioloogia, käitumise omapära ja loomulikult positsioon lindude klassis. Teine, hoopis omapärane asi on see, kuidas inimesed kujutavad endale erinevaid linnuliike mütoloogilisest aspektist lähtuvalt," räägib Turovski. Viimane on Turovski sõnul määrava tähtsusega: "Ei ole olemas ebahuvitavaid loomi ja iga lind on liigina unikaalne.

Ilma müütideta keegi ei ela. Mis asi on müüt? Ega see ei ole ometi muinasjutt. See on tõeline ja ainuõige lugu. Me kõik kujutame endale ette mingisuguseid väga kindlaid asju ja oleme sügavalt veendunud, et lood on just nimelt õiged. Selles, kuidas inimesed suhtuvad lindudesse, mängivad väga suurt rolli traditsioon, kirjandus, folkloor ning selle või teise rahva keelele ja kultuurile omane suhtumine kindlatesse liikidesse."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.07.2020
Ülle Lichtfeldt: vanaema tiitel ei hirmuta mind absoluutselt
26.02.2020
ÕL VIDEO | Taavi Rõivas: minu abikaasa on kõige ilusam lind kõige ilusamast riigist!
26.02.2020
ÕL VIDEO | Ülle Lichtfeldt ja Indrek Saar ilmusid peole nagu kotkas ja peoleo
26.02.2020
ÕL VIDEO | Keit Pentus-Rosimannus: eks igaüks tahaks olla kõige parem esindaja linnuriigist, mina olen kotkas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee