Inimesed

MOEKUNSTNIKUD: kleidikandjad teavad juba väga hästi, mis neile sobib (1)

ohtuleht.ee, 25. veebruar 2020 22:45
Marta VaarikFoto: Erlend Štaub

„Mida aasta edasi, seda vähemaks jääb moefopaasid ja seda meeldivamaks kogu üldpilt muutub,“ leiab moelooja Aljona Eesmaa, et enamik presidendi külalisi juba teadis, mis lõiked ja värvid neile sobivad. Teine moeekspert Tim Bluz nõustub temaga, ehkki tõdeb, et inimesed võinuks moe nimel pisut rohkem pingutada.

„Viimastel aastatel on paljud asjad liiga lihtsad, kuid võib-olla on see meie aja märk. Muusika on minimalistlikum, inimesed pealiskaudsemad, maailma suurimad staarid paistavad kättesaadavad, mood on kiirem ja primitiivsem. Võib-olla pole see halb. Lady Gaga ajad on ammu möödunud ja me ei vaja enam hullumeelset ekstravagantsust,“ mõtiskleb Bluz. „Kuid tahame või mitte, vabariigi aastapäeva vastuvõtt on Eestis suur moesündmus,“ tõdeb ta siis.

„Nagu ikka, hakkasid mõned kostüümi leidmise pärast paar päeva enne vastuvõttu muretsema. Kuid seekord suutis enamik külalisi end enam-vähem kauniks sättida, hästi palju oli ilusaid paare. 80 protsenti külalistest valis turvalised komplektid. On raske öelda, kas selleks, et vältida kriitikat või nad ei soovi massist eristuda, igatahes on soovitud tulemus ilusti saavutatud ja rääkima nendest me ei hakka.“ Kellest aga Bluz rääkima hakkab? „Inimestest, kes nägid vaeva, mõtlesid oma etteaste viimse detailini läbi või panid juhuslikult ja tahtmatult kokku erakordse komplekti, millega suutsid oma isikupära näidata.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.04.2020
Disainer Lilli Jahilo püüab eriolukorra ajal uuele kollektsioonile edu virtuaalse moesõuga
26.02.2020
„Ka rahvariiete juures on kaunis vaadata, kui mees ja naine teineteist täiendavad.“
25.02.2020
ÕL VIDEO | Toomas Hendrik Ilvesega läks lindude teemal Eesti sünnipäevapeol tuliseks vaidluseks
25.02.2020
Tim Bluz kiidab Anu Saagimit: bravuuritar võidab alati mängu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee