Inimesed

Kes oli Valdur Mikita hurmav kaaslane presidendi vastuvõtul? Mikita: mingit intriigi siin ei ole (9)

Jaanika Vilipo, 25. veebruar 2020 17:49
Valdur Mikita ja Mirjam LoertscherFoto: Raigo Pajula
"Kahjuks mingit intriigi siin ei ole," naerab kirjanik ja semiootik Valdur Mikita ja täpsustab, et presidendi vastuvõtule oli ta enda kaaslaseks kutsunud hea tuttava Mirjam Loertscheri, Šveitsis elava väliseestlase, kellega teda seob töö. 

„Mirjam on Eesti-Šveitsi seltsi endine president ja selline inimene, kellega saab lõputult vaielda eestluse ja väliseestluse teemadel,“ räägib Valdur. Tutvus Mirjamiga sai mehe sõnul alguse aastaid tagasi ja neid on sidunud vaid töö.

Presidendi vastuvõtu kontserdi ja presidendi kõne kohta on Valdur Mikital vaid kiidusõnu öelda: „Pikka ajalugu mul ei ole, et oskaksin väga paljusid kontserte võrrelda, aga eilne oli kuidagi teistsugune,“ lausub ta. „Mul jäi selline tunne, et presidendi kõne ja lavastus justkui oleks olnud üks etendus - need haakusid kenasti.“ Samas tunnistab ta, et kui kuulis lavastuse nime „Igal linnul oma laul", pidas ta seda suure riski peale minekuks ning pelgas seda näha. „Aga see risk õigustas ennast: superhästi valitud näitlejad ja see, mida nendest karakteritest oli välja võlutud. See oli nagu tõeline teatrielamus!“ jagab kirjanik Karl Laumetsa lavastatud kontsertlavastuse kohta heldeid sõnu. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee