James Hetfield 2010. aastal Metallicaga Tallinnas. Foto: TAIRO LUTTER
Ohtuleht.ee 25. veebruar 2020 16:27
Metallica jätab ära esinemised USA festivalidel Sonic Temple ja Louder Than Life. Kuigi ansambli käilakuju James Hetfield on lõpetanud võõrutusravi, tuleb tal tervenemisele keskenduda.

Sügisel lükkus edasi Metallica Austraalia ja Uus-Meremaa turnee, sest 56aastane Hetfield läks võõrutusravile. Alkoholismiga on ta maadelnud aastaid. Nüüdseks on James küll kliinikust naasnud, kuid Metallica kaks festivaliesinemist jäävad ootamatult ära. Artist kirjutab sotsiaalmeedias kahetsusega, et tal on just nendel nädalavahetustel kriitilise tähtsusega üritused, mis kuuluvad paranemisprogrammi alla ja mida nihutada ei saa. Rokkar palub vabandust kõigilt Metallica fännidelt, kes on festivalidele pileti ostnud. Raha saavad nad tagasi.

"Tahan praeguse avaldusega öelda igaühele teist "ma palun vabandust". Fakt on see, et ma pole viimasel tuuritamisaastal oma tervist esikohale seadnud ning tean nüüd, et vaimne tervis  on kõige tähtsam," seletab Hetfield. Ravi oli tema vaimse, füüsilise ja hingelise heaoleku seisukohast hädavajalik. Laulja kinnitab, et ravi edeneb ning kõik ülejäänud Metallica tänavused kontserdid toimuvad plaanipäraselt. 

Tuleviku suhtes on Hetfield optimistlik. "Olen tänulik kõigile palvete ja toetuse eest, mis ma septembrikuisest ravile minekust saadik saanud olen." Muusiku sõnul on tema alal tegutsemine katsumusterohke: ta võrdleb end leegi poole tõmmet tundva ööliblikaga. "Teie mõistev olek aitab paranemisele kaasa."