Inimesed

Katrin Lust presidendi kõnest: ta juhiks nagu ettevõtet, mitte riiki (193)

Ohtuleht.ee, 24. veebruar 2020 19:14
Katrin LustFoto: Erki Pärnaku
Saatejuht Katrin Lust võtab Facebookis sõna presidendi tänavuse aastapäevakõne teemal, öeldes, et Kaljulaid juhib justkui ettevõtet, mitte riiki.

"Sellist kõnet vôib endale lubada ettevõtte omanik oma alluvatele, aga mitte ühe riigi president oma rahvale. Tema kône oligi suures plaanis “oma ettevõtte” töötajatele, kes saalis viibisid. President noomis riigikogu liikmeid aga unustas kõige tähtsama demokraatliku riigi põhimõtte, et riik see ongi rahvas," kirjutab Lust.

"Minule näiteks ei meeldinud meie kõigi pidupäeval kuulata maksumaksja raha eest ülalpeetavas ERRis noomimist riigikogu suunas, kelle on rahvas Toompeale viinud. Ei meeldinud ka see, kuidas president jagas meie rahva Andresteks ja Pearudeks ning arvas ise seejuures naiivselt, et selline inimeste lahterdamine ja sildistamine peaks looma rohkem armastust ja lugupidamist teineteise vastu. Üks hea riigimehelik kõne peaks tooma silma pisara ja liigutama südant aga see kõne tekitas vähemalt minus suurt vimma. Milleks see poliitika, miks mitte kordki rääkida ja kiita nii Andreseid kui Pearuid."

Samal teemal

24.02.2020
GALERII | Vaata, kuidas külalised presidendipaariga kätlesid
24.02.2020
Mammi presidendi kõnest | Pearude tegevus on kahetsusväärne
24.02.2020
Alar Kilp presidendi kõnest | Riigikogu Pearuga väikest keeleruumi hoides
24.02.2020
Otto Oliver Olgo | Demokraatia keskel kasvanud noort suutis president pigem kõnetada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee