Inimesed

„Nüüd on kõik muidugi juba ammu kama kaks. Toogu oma lilli või ärgu toogu.“  

Aigi Viira, 22. veebruar 2020 00:01
HEAD TEED! „Niikaua oleme Kuldne Trio, kuni ükskord tuleb muldne,“ tunnistas Mihkel Smeljanski intervjuus Maalehele. Osaliselt on tema tollased sõnad tõeks saanud. Koos Smeljanski ajaga sai ümber ka menubändi hiilgeaeg.Foto: Aldo Luud

„Möödunud aastal saime Pärnu linnalt märgid ja see oli nii-öelda eelmäng praegusele – vanadele inimestele riputatakse ikka kaela kilinaid-kõlinaid,“ kõristas näitleja ja muusik Mihkel Smeljanski naeru, kui jagas oma tundeid vastse Valgetähe V klassi teenetemärgi kavalerina. See oli vähem kui kuu aega tagasi. Eile, kui president Kersti Kaljulaid pidanuks talle teenetemärgi ulatama, saabus Smeljanski surmateade. See auga välja teenitud märk jääb temast kandmata. Nagu jääb pidamata ka 70. sünnipäev 8. märtsil.

Samal päeval sündis 46 aastat tagasi ka Kuldne Trio, sestap pole ka imestada, et nimed Mihkel Smeljanski-Jüri Vlassov on rahva meeltes kokku laulatud kui sukk ja saabas. Valgetähe V klassi teenetemärgi kavaleridekski nimetati nad korraga. Vlassov ja Smeljanski on kogu oma loomeelu kulgenud koos nagu kaksikvennad. Ikka käsikäes. Tol päeval olid mõlemad mehed kõhevil. Vlassov lubas uhke uudise puhul esitada loo „Kes ei tööta, see ei söö“, Smeljanski aga pakkus, et võiks suurest rõõmust ette kanda kogu Kuldse Trio repertuaari. Naerulagina saatel.

Nood kaks Pärnu teatri näitlejat lõid aastakümneid tagasi bändi, mis püsib tänini. Mullu tähistas too bänd oma 45. sünnipäeva. Tuuriga. „Kuldne Trio on ju meie elu väga pikk ja oluline etapp. Ja on seda siiani – päris lõpp ju veel käes pole! Niikaua oleme Kuldne Trio, kuni ükskord tuleb muldne,“ tunnistas Smeljanski intervjuus Maalehele. Toona polnud karta kübetki muldsust, praegu aga tundub, et osaliselt on tema tollased sõnad tõeks saanud. Koos Smeljanski ajaga sai ümber ka menubändi hiilgeaeg. Või see päris lõpuks nimetatu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.06.2020
Jüri Vlassov meenutab Mihkel Smeljanskit: viimastel aastatel polnud temas enam särtsu ega sära
06.02.2020
Mihkel Smeljanski poeg: „Ta oli kõige parem isa, keda üks laps võiks endale üldse soovida.“
06.02.2020
Viis romantilist filmi, mida naistepäeval koos kallimaga vaadata
04.02.2020
GALERII | ELURÕÕMUS JA LÜÜRILINE! Fännid nautisid Jaak Joala uue albumi esitlust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee