Saund

Metal-räppbänd Clawfinger tuleb üle 12 aasta taas Eestisse 

Toimetas Terttu Jazepov, 20. veebruar 2020 11:00
ClawfingerFoto: Promomaterjal
Norra-Rootsi bänd Clawfinger naaseb pärast 12 aastat Eestisse ja annab 8. oktoobril Rock Cafes kontserdi. Metal'it, industrial'it ja hip-hopi liitev supergrupp lubab esitada kõiki suuremaid hitte nagu “Nigger”, “The Truth”, “Biggest & The Best, “Do What I Say” jpt.Clawfinger alustas 1989. aastal, kui Jocke Skog hakkas tööle Roselundi haiglas Stockholmi lähistel ja kohtus seal kolleegi, tulevase laulja Zak Telliga. Tol ajal hooldusõdedena töötanud Jocke ja Zak mängisid aasta hiljem haigla suitsuruumis kahekesi tehtud demolood ette norralastest Bard Torstenssonile ja Erlend Ottemile, kes olid samuti Roselundis hooldusõdedena tööl. Bard ja Erlend otsustasid, et asi on seda väärt ning hakkasid kõik koos lugusid kirjutama.1991. aastal andis Zak nende salvestatud kolmeloolise kasseti raadios töötavale tuttavale, tänu kellele osales lugu “Nigger” raadiosaates “VOX” ning saavutas nädala parima demoloo staatuse.

Saadet juhtus juhuslikult kuulma MVG Recordsi esindaja Per Kviman, kes oli bändi sisust nii vaimustatud, et sõlmis nendega plaadilepingu. Nii sündiski 1993. aastal nende esimene stuudioplaat “Deaf Dumb Blind”, mida müüdi üle 600 000 eklsemplari ning pärjati kahe Rootsi Grammy auhinnaga. Järgmisel aastal sai Clawfinger ühisele tuurile Anthraxi ja Alice In Chainsiga.

Clawfinger sai ruttu tuntuks oma otsekoheste ja ühiskonnakriitiliste väljaütlemiste poolest, mis puudutasid rassismi ja inimestevahelist ebavõrdsust. Praeguseks on Clawfinger avaldanud seitse stuudioalbumit, tuuritanud koos Faith No More'i, Ozzy Osbourne'i, Alice Cooperi, Megadethi ja paljude teistega.

Kuigi bänd oli müünud üle 1,5 miljoni albumi, šokeeris Clawfinger fänne aastal 2013, kui teatas tegevuse lõpetamisest. Bänd veetis aega peredega, kuni 2017. aastal avaldati singel nimega “Save Our Souls”, mis lõpetas neli aastat kestnud pausi.

Piletid Clawfingeri Rock Cafe kontserdile tulevad müügile reedel, 21. veebruaril kell 10:00 kõigis Piletilevi müügipunktides üle Eesti. Erikujundusega fännipiletid tulevad müügile samal päeval kell 12:00 pubis Woodstock.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee