RAHA, RAHA, RAHA: Hea Eesti Ansambel koosseisus Ülle Lichtfeldt, Indrek Saar, Toomas Suumann ja Terje Tiimus tuletasid eeskava lõpetuseks publikule meelde, et ikka ja alati,  ükskõik millise riigikorra ajal, on teatril alati rahast puudu.Foto: Teet Malsroos
Jaanus Kulli 19. veebruar 2020 00:01
„See on küsimuste küsimus, et miks ei ole Rakvere teatris kunagi „Hamletit“ lavastatud. Kuigi ma arvan, et... oleks võidud lavastada küll. Kui mõelda, kes siin kõik on olnud! Siit on kohutavalt palju rahvast läbi käinud, paljud nimed ei ole enam meeleski,“ kõlab kõlaritest malbetes, mahedates toonides Volli Käro hääl üle Rakvere teatri suure saali.

Laupäeval tähistas Rakvere teater 80. sünnipäeva ning sama väärikas eas on Volli Kärogi, kelle tagasivaated vaheldusid pidupäeva puhuks Urmas Lennuki kirjutatud ja lavale seatud fantaasiamängudega Shakespeare'i „Hamleti“ teemadel. Niisiis fiktsioon vaheldumas teatri grand old man'i meenutustega. Volli Kärolt on laenatud ka loo pealkiri, mis pole üldsegi üle forsseeritud. 1980. aastate lõppu Rakvere teatris märgistasid tõesti ajad, kui publik istus hõredas saalis (pidades silmas publiku vähesust ja saali soojapidavust) üleriietes, näitlejannad olid aga laval kunsti nimel ja dramaturgiast lähtuvalt nappides kostüümides.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99