Inimesed

Kümme aastat tagasi endalt elu võtnud Briti moegeeniuse Alexander McQueeni masenduse juured olid lapsepõlves

Äärmuslik Alexander McQueen: „Mulle meeldiks, kui inimesed mu etenduselt lahkudes oksendaksid.“ 

Triin Tael, 13. veebruar 2020 00:01
VIIMANE MOEETENDUS: Alexander McQueen 6. oktoobril 2009 Pariisi moepublikule viipamas. Ta oli tõsiselt kaalunud võimalust end etenduse lõpuks laval ära tappa. Foto: AFP/Scanpix

Pontsakas taksojuhipoeg Alexander Lee McQueen saavutas midagi uskumatut: kooli pooleli jätnud poiss, kes oma isa meelest kõlbas vaid torujüriks, vallutas moemaailma ja tõusis Givenchy moemaja juhiks. Miljonid pangaarvel ja viimase peale tuunitud kõhulihased ei toonud aga McQueenile õnne. Tema põhjatu hingevalu päritolu selgus alles pärast liiga varajast surma. 

40aastase McQueeni elutu keha leidis 11. veebruaril 2010 koristaja, kes hommikul Londoni peenes Mayfairi linnajaos tema korterisse läks. Naine kutsus kohe kiirabi, kuid see oli asjatu – moe superstaari polnud enam võimalik päästa. Järgmisel päeval pidid toimuma McQueeni armastatud ema matused. Nüüd seisis pere silmitsi uue tragöödiaga.

Ema Joyce'i vähisurma peetakse viimaseks piisaks heitliku psüühikaga moegeeniuse kannatuste karikas. Ema oli maast madalast olnud poisi suurim toetaja. Just ema oli see, kelle Lee – nii kutsusid teda pereliikmed ja sõbrad – võttis kaasa oma saatjana Buckinghami paleesse, kui Elizabeth II talle 2003. aastal moesaavutuste eest kuningliku ordeni andis. „Aga elu peab edasi minema!“ kuulutas McQueen 3. veebruaril 2010 mõni hetk pärast seda, kui oli Twitteris Joyce'i surmauudist teatanud. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.07.2016
Alexander McQueeni pealuusall – ilmselt kõige populaarsem dsaineriaksessuaar
26.04.2016
Alexander McQueeni moemaja kaevatakse hertsoginna Catherine'i pulmakleidi pärast kohtusse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee