Film

Mängufilm „Talve“ siseneb hoogsalt maailma kinoturule 

Toimetas Terttu Jazepov, 12. veebruar 2020 12:09
"Talve"Foto: Robert Lang
Tänasest hakkab Stockholmis paiknev filmide müügifirma Eyewell üle maailma esindama mängufilmi “Talve”. Varasemalt on Eyewell olnud filmi “1944” müügiagent. “Talve” jõuab filmiturule juba uue nädala lõpul toimuval A-klassi filmifestivalil Berlinale.

Eyewell on mängufilmi “1944” müünud kümnetesse riikidesse, mille seas on ka Suurbritannia, Iirimaa, Jaapan, Korea, Prantsusmaa, Saksamaa, Austria, Hispaania, Madalmaad, Ameerika Ühendriigid ja Kanada. “Talve” rahvusvaheline müük saab hoo sisse juba järgmisel nädalal algaval Berliini filmifestivali Berlinale filmiturul.

Samal teemal

Eyewelli juht Michael Werneri sõnul on “Talve" väga lõbus film, mis põimib komöödia ja tõsise armastusloo. "Me tajume ja elame kaasa tegelaste tunnetele ning see on äärmiselt liigutav. See film jõuab rahvusvahelise publiku ette ja leiab sõpru üle maailma," on Werner kindel.

“Talve” üks produtsentidest Kristian Taska ütleb, et tal on väga hea meel, et meie romantilis-lõbusas filmis nähakse rahvusvahelist potentsiaali. “See näitab, et meile tuntud triloogiate järg on välisvaataja jaoks jälgitav ka täiesti omaette filmina.”

“Talve" jõudis Eestis ekraanile täpselt 50 aastat pärast “Kevade” esilinastumist, andes Paunvere-saagale väärika ja helge lõpu. Esimese linastusnädala keskpaigaks on filmi vaatamas käinud juba üle 55 000 kinosõbra.

Filmis teevad kaasa nii tuntud tegelased Lutsu esimestest ekraniseeringutest kui ka uue põlvkonna näitlejad. Filmi stsenarist on rahvusvaheliselt tunnustatud kirjanik Martin Algus, režissöör Ergo Kuld. Filmi produtsendid on Taska Film, Kassikuld ja Apollo Film Productions.

Samal teemal

07.02.2020
Üllar Saaremäe poja rollist „Talves“: kõrgenenud temperatuur oli nii kinosaali sisenedes kui ka esimestel filmiminutitel
07.02.2020
GALERII | Mängufilmi „Talve“ erilinastus Tartus tõi täissaali
07.02.2020
FILMISAADE „DUUBEL“ | Kas „Talve“ suudab kerkida teiste Oskar Lutsu lugude tasemele?
07.02.2020
Filmi „Talve“ eelarve oli vaid alla poole miljoni euro!