Inimesed

Lastelugude kangelased, kes end esimest korda Tähekeses tutvustasid, on teinud pöörase tähelennu - alates Sipsikust ning lõpetades Naksitrallide ja Klaabuga

„Vaba on Täheke kogu aeg olnud, ka nõukaaajal. Eks kohustuslikud koogutused tehti ära ja mindi eluga edasi.“ (1)

Aigi Viira, 7. veebruar 2020 19:55
ESIMENE TÄHEKE: Lasteajakirja esimene number tutvustas lugejaskonnale Muhu rahvarõivis linalakka, kel lisaks kirjavarale kaenlas ka hüppenöör ja võõbatud pall. Kosmoseajastut märgib ratastel rakett, mida saab nööripidi järel vedada.
Linalakk tütarlaps, Muhu rahvarõivas seljas, oktoobrilapse täheke rinnas, hüppenöör ja võõbatud pall kaenlas ning ratastel rakett nööri otsas järel veeremas. See on Tähti Täheke, lasteajakirja kaanetüdruk aastast 1960. Tähti, tanu peas, oli nii naksakas tüdruk, et õpetas oma lugejaid hommikuvõimlemistki tegema. Selle pildiseeria jaoks ei heitnud ta mitte rahvariideidki, vaid tegi kerepöördeid ja kükke kollase seeliku lehvides.

Tänaseks, mil Tähekesel eluiga 60 aastat, on Tähti kuulsus kustunud, kuid lugude kangelased, kes end esimest korda lasteajakirjas tutvustasid, on teinud pöörase tähelennu. Alates Sipsikust ja Londistest ning lõpetades Naksitrallide, Kunksmoori, Pille-Riini ja Klaabuga. Kas Tähekeseta olekski meil praegu kõiki neid vahvaid tegelasi?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.09.2019
VAHVA LAPS! Tartu tüdruk on klassikaaslaste lemmikkirjanik
22.05.2019
Kadri Hinrikus: päris hea tunne, et enam ei ole kogu aeg pildil