Saund

Metsatöll lõi käed maineka kontserdiagentuuriga: meie kasuks rääkis edu nii Eestis kui ka rahvusvahelisel areenil (4)

Terttu Jazepov, 7. veebruar 2020 10:57
MetsatöllFoto: Erlend Štaub
Metsatöll sõlmis lepingu Ameerika agentuuriga Continental Touring, kellega hakatakse koos töötama Ameerika ja Kanada ning hiljem ka Jaapani ja Austraalia turul. „Töö hakkas tihedamalt käima viimasel Ameerika tuuril, kui Continentali esindaja käis meid Los Angeleses vaatamas ja jäi meiega väga rahule. Seal said väiksed seemned idanema pandud,“ räägib Metsatöllu laulja ja kitarrist Markus Teeäär.

Sama agentuur korraldas ka Metsatöllu viimast Põhja-Ameerika tuuri. „Nende tööülesanneteks jääb meile otsida uusi tuure nii Põhja- kui Ladina-Ameerikas, sealt edasi tuua meid Jaapani ja Austraalia turule ning otsida nendes regioonides meile ka festivaliesinemisi,“ selgitab trummar Tõnis Noevere.

Samal teemal

„Continental Touring US'i alla kuulumine lihtsustab oluliselt tulevikus tuuridele ja festivalidele saamist, sest neil on festivalidega lepingud, mis lubavad nende artistidel teatud festivalidele esinema saada. Samuti hakkame tegema koostööd teiste sama agentuuri alla kuuluvate ansamblitega ja nendega koos ühistuuridel käima,“ räägib Noevere.

Tõnis tõdeb, et agentuuri alla, kes korraldab tuure sellistele metal-bändidele nagu Satyricon, Deicide või Rotting Christ, ei olnud lihtne saada. „Kohtusime nende esindajaga eelmise aasta septembris Põhja-Ameerika tuuril Hollywoodis. Sellest alates oleme pea igapäevaselt nendega nõu pidanud, kas Metsatöll on juba piisavalt suur nimi, keda Ameerika turul müüma hakata. Metsatöllu kasuks rääkis edu nii Eestis kui ka rahvusvahelisel areenil ning juba viis seljataga olevat Põhja-Ameerika tuuri. Rahvas teab ja ootab meid sinna tagasi. Samuti on Ameerikas poliitiline kord selline, et välismaalastele ei anta enam väga kergesti tööviisasid. Kuna meil on oma auhinnad, müüginumbrid ja plaadifirmade soovitused ette näidata, siis meil seda probleemi Ameerikas töötamisel õnneks ette ei tule.“

Seda, et mehi nüüd enam Eestis üldse näha ei saa, karta ei tasu. „Nüüd on lihtsalt parem võimalus saada mõnele välismaisele tuurile koos mõne suurema nimega. Üksinda on selliseid asju väga raske teha,“ selgitab Teeäär.

Metsatöll läheb juba aprillis tuuritama Põhja-Ameerikasse koos ansamblite Tyr, Heidevolk ja Trollfest.

Samal teemal

03.01.2020
Metsatöllu trummar Tõnis Noevere: olin noorena väga enesekindel ja arvasin, et lähen Lars Ulrichi asemel Metallicasse trumme mängima
28.12.2019
GALERII | Metsatöll tõmbas aastale mürinaga joone alla
02.12.2019
FOTO | Metsatöll sai „Koduhiite kaitsel“ video eest väärilise tunnustuse
03.10.2019
Metsatöll koges Ameerika tuuril enneolematut: keset kontserti istus 50 inimest maha ja hakkas aerutama