JÄLLE HEAS VORMIS: Septembris võõrutusravile läinud James Hatfield nägi oma autonäituse avamisel suurepärane välja. Foto: ZUMApress/Scanpix
Triin Tael 5. veebruar 2020 16:19
Neli kuud tagasi võõrutusravile läinud Metallica lauljat James Hetfieldi (56) nähti üle pika aja taas avalikkuse ees. Kuid rokkar tunnistas: tal pole aimugi, mis bändist edasi saab.

Metallica liikmed Lars Ulrich, Kirk Hammett ja Robert Trujillo teatasid septembri lõpus Facebookis Austraalia ja Uus-Meremaa turnee edasilükkumisest. „Nagu enamik teist arvatavasti teab, on meie vend James juba palju aastaid sõltuvusega võidelnud. Nüüd on ta paraku olnud sunnitud taas ravile minema, et sellest jälle vabaks saada.“

Ansambel ei täpsustanud, millise sõltuvuse vastu Hetfield ravi vajab, kuid rokkar on varem rääkinud oma võitlusest viinakuradi ja uimastitega. Need deemonid on teda saatnud aastakümneid. 2001. aasta suvel läks Hetfield võõrutuskliinikusse, vabanemaks alkoholismist ja teistestki sõltuvustest. Pooleaastase ravi järel taasühines ta Metallicaga. 2017. aastal kinnitas kolme lapse isa Joe Rogani podcast'is, et on sestsaadik kaine püsinud. „Minu jaoks oli suur motivaator hirm. Kõige rohkem kartsin perest ilma jääda, see oligi see põhi, kuhu kukkusin – et mu pere läheb mu tuurilt kaasa toodud kommete tõttu minema,“ vahendab Stuff.co.nz.

Tänavu 30. jaanuaril nähti Hetfieldi Los Angeleses Peterseni automuuseumis uue näituse avamisel, kus eksponeeritakse kümmet autot tema uunikumsõidukite kollektsioonist, sealhulgas 1937. aasta Lincoln Zephyr Voodoo Priesti. Veebikülje Metal Injection teatel nägi muusik väga hea välja. Metallical on plaanis viis esinemist USA festivalidel ja Lõuna-Ameerika turnee, kuid Hetfield tõdes, et pärast seda on bändi tulevik lahtine. „Ma ei tea, mis edasi saab. Aga see ongi asja ilu. Istume maha ja arutame, mis meile kõige parem oleks.“ Rokkar lisas, et hirm tundmatuse ees käivitab nii teda kui ka teisi Metallica muusikuid.

Kitarrist Hammett on varem öelnud, et tal on Metallica uueks plaadiks terve hunnik kitarrikäike valmis. Bassimees Trujillo kinnitas teises intervjuus, et Metallica fännid ei pea uut albumit enam kaheksa aastat ootama, nagu viimati juhtus.