Thorsten FlinckFoto: Vida Press
Toimetas Triin Tael 3. veebruar 2020 11:45
Rootsi eurolauluvõistlus Melodifestivalen algas skandaali saatel: üks laulja diskvalifitseeriti, kuna selgus, et teda süüdistatakse mitmes kuriteos.

Iltalehti teatel pidi 58aastane laulja ja näitleja Thorsten Flinck võistlema järgmisel laupäeval peetavas veerandfinaalis. Kuid Rootsi riigitelevisioon teatas pühapäeval, et Flinck on saanud disklahvi. "SVT-le teada olevalt süüdistatakse Thorsten Flincki ebaseaduslikus ähvardamises ja vandaalitsemises. Seetõttu on SVT otsustanud, et ta ei tohi 2020. aasta Melodifestivalenil osaleda." Saatuse iroonia: Flinck on saanud tuntuks ennekõike psühhopaadirollidega.

Expresseni andmeil oli Flinck mullu mais sõitnud oma autoga teisele sõidukile ette. Selle naisjuht andnud signaali, mispeale laulja oli autost välja sööstnud ning raevuhoos nii ägedalt vastu teise sõiduki kapotti virutanud, et sellesse jäi mõlk. Naisjuhi sõnul oli Flincki agressiivsus temas hirmu tekitanud. Laulja ise ütles end olevat ärritnud, et autos istunud naine ja mees korduvalt signaali törtsutasid.

Flinck pidi võistlusel ette kandma Thomas G:soni kirjutatud pala "Miraklernas tid". Sellele on juba leitud uus esitaja: Jan Johansen, kes esindas Rootsit 1995. aastal Eurovisionil. Võistluspala ingliskeelne versioon "Another Night" kujunes tõeliseks hitiks.

Melodifestivalenil osaleb tänavu ka mullune Eesti eurolaulik Victor Crone: tema läheb võistlustulle 22. veebruari veerandfinaalis.