Inimesed

Näitleja pälvis kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali elutööpreemia

Elutööpreemia pälvinud Tõnu Kark: „Tuulte pesa“ võtetel oli 42 kraadi külma, viin venis pudelist kui sült välja 

Jaanus Kulli, 1. veebruar 2020 00:01
EESTI FILMI KARK: Selle hüüdnime on Tõnu Kark pälvinud aastakümnetepikkuse viljaka tegevuse eest filmivallas. „Kuna ma olen oma elus tööga nii kõvasti higistanud, siis ma ostan endale uue masina. Pesumasina,“ vastab ta küsimusele, mis ta preemiarahaga pihta hakkab.Foto: Martin Ahven

„42 kraadi külma, poolteist meetrit lund, 33 aastat vanust ja ennesõjaaegne mootorratas Harley Davidson… Need on märksõnad, mis toovad silme ette vaid ühe filmi – „Tuulte pesa,““ tõdeb Tõnu Kark, kes peab filmis kehastatud külavolinikku tänini üheks oma parimaks filmirolliks.

Eile pälvis Tõnu Kark kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali elutööpreemia, mille pidulikul üleandmisel Eesti muusika- ja teatriakadeemia kontserdi- ja teatrimajas öeldi, et selle pälvib mees, kelle aastakümnete pikkune viljakas tegevus filmivallas on talle toonud kaasa hüüdnime Eesti filmi Kark.

Kark peab filmis kehastatud külavolinikku tänini üheks oma parimaks filmirolliks. „„Tuulte pesa“ oli ka Olav Neulandi esimene film. Lisaks mu enda õnnestunud rollile tuleb alati meelde 1978. aasta kärekülm. Võtted toimusid Võru külje all metsade keskel. Jah, väljas oli 42 kraadi külma, viin venis pudelist kui sült välja, lehmadel laudas olid vildid jalas ja soojad tekid ümber kere, aga vana ennesõjaaegne Harley-Davidson läks käima. See oli reaalsus,“ meenutab Tõnu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.03.2020
NÕUSTUD VÕI MITTE? „Nipernaadi oli üsna sadistlik kaabakas.“
31.01.2020
FOTOD | Eesti kultuurkapital jagas aastapreemiaid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee