Üritused

Pastlad valmis! Järgmisel aastal toimub Rakveres neljas meeste tantsupidu 

Toimetas Katharina Toomemets, 31. jaanuar 2020 10:13
Meeste tantsupidu 3Foto: MARI LUUD
Järgmisel suvel, 5.-6. juunil möödub 15 aastast esimesest Eesti meeste tantsupeost ning Rakveres toimub järjekorras neljas meeste tantsupidu. Peo idee autor ja pealavastaja on tunnustatud tantsupedagoog Maie Orav.

“MTP4 jutustab loo nelja venna tegemistest läbi erinevate ajajoonte eestlaste kujunemisloos. Kavas on nii pärimusepõhist kui ka tulevikku vaatavat, sest seekordne meeste tantsupidu on esimene üleriigiline tantsupidu Eesti Vabariigi uuel sajandil. Mehed on seda pidu kaua oodanud ning nüüd saavad nad hakata tantsurühmi kokku panema ja sügisest alates ka uusi tantse õppima. Meie meeskond on võtnud endale südameasjaks luua Eesti meestele peo, mille traditsiooni saab edasi kanda tulevastele põlvedele,” ütleb meeste tantsupidude idee autor ja pealavastaja Maie Orav saadetud pressiteate vahendusel. 

„Muutuvas maailmas on väga oluline osa traditsioonidel. Tants teeb rõõmsaks, tants annab hea tuju, toob kokku sõbrad ja loob üleva meeleolu. Aga rahvatants on lisaks sellele veel ka meie lugu. Lugu ajast aega, juurtest tänapäevani. Mul on siiralt hea meel, et läbirääkimiste tulemused olid positiivsed ning MTP4 leiab aset Rakveres juba 2021. aastal. Väge täis linnas, kus meeste tantsupeod alguse said, jätkub ikka meeste väge täis tants,“ lisab Rakvere linnapea Triin Varek.

Esimene meeste tantsupidu toimus Rakveres 2006. aastal. Teine pidu "Elementaalne" aastal 2010 ja kolmas meeste tantsupidu "KOLM" 2014. aastal. Neljas pidu kannab nime "4 venda".


Samal teemal

17.06.2019
ERILISED LAULU- JA TANTSUPEOD: eestlased löövad lusti nii lumes kui ka maa all
05.08.2017
Eestist eeskuju! Soomlased korraldasid oma meestele tantsupeo
08.06.2015
MEESTE TANTSUPEO SKANDAALSEIM HETK: ja tantsitigi punastes aluspükstes!
07.06.2015
GALERII | Vaata, kuidas mehed Rakveres tantsu lõid!