Harry KõrvitsFoto: Erlend Štaub
Jaanika Vilipo 28. jaanuar 2020 11:55
President Kersti Kaljulaid andis Eesti Vabariigi 102. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid 114 inimesele. Valgetähe V klassi teenetemärgiga on tunnustatud ka muusikut ja näitlejat Harry Kõrvitsat, kellele selline tunnustus tuli suure üllatusena. 

"Eestlastel on üks hea väljend, et see on kui välk selgest taevast," naerab Harry Kõrvits Õhtulehe õnnitusi telefonis vastu võttes. "Ma ei oleks küll seda oodanud, et see on kohe päris kindel."

Kõrvits lausub, et ei ole kunagi oma tööd teinud nii, et selle eest medaleid saada. "Pigem on olnud see lusti ja rõõmuga, südamest." Kauaaegne muusik tunnistab, et oli seda teada saades sõnatu ja arvas esimese hooga, et tegemist on naljaga. "Sõbrad on tavaliselt need, kes minuga mõnikord lolli nalja teevad – arvasin, et see läheb sinna kategooriasse. Aprillinali või nii... aga siis vaatasin, et nad ei jäta järgi. Muudkui õnnitlevad mind. Ütlesin, et ei ole tõsi!"

Kõrvits ise arvab, et eks see pikaaegse töö vili ole, mille eest teda tunnustatakse. Laval on mees olnud 12. eluaastast erinevate bändidega, sinna alla käib ka legendaarne ansambel Rock Hotel. "16 aastat olin ma Nukuteatris, kus lõbustasin lapsi ja kasvavat põlvkonda. Ka telesaated ja seriaalid... Rõõm, et seda on tähele pandud." Ordeni asukoha jaoks lubab Kõrvits naljatades mööbli ümber tõsta.

Tänasel päeval naudib Kõrvits pensioniiga ning teeb tööd vaid projektipõhiselt. "Ma pean hakkama paika panema kevadisi ja suviseid plaane, mis projektidest osa võtta. Aastaid on juba nii palju, et  kõike ei ole võimalik vastu võtta, aga samas olen ma avatud," lausub värske teenetemärgi laureaat. 

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Minu arvamus 2. veebruar 2020 21:31
Ma ei suuda mõista neid,kellele see räppar meeldib! Panen raadio või TV kohe kinni,kui tema esinemist edasi antakse! Uskumatu,et see papi endale aru ei anna,et eriti tema eas pole see vaadatav-kuulatav.Las noored teevad-neile võib andeks anda,sest nad ei tea,mida nad teevad! Temal võiks ikka aru juba peas olla! Aga selle eest veel Teenetemärk-see ei mahu üldse pähe!
Njah 29. jaanuar 2020 09:16
Esna vallavanem sai medali.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS