Inimesed

TEENETEMÄRK 2020 | Harry Kõrvits: arvasin, et sõbrad teevad nalja, kui nad mind õnnitlesid! (3)

Jaanika Vilipo, 28. jaanuar 2020, 11:55
Harry KõrvitsFoto: Erlend Štaub
President Kersti Kaljulaid andis Eesti Vabariigi 102. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid 114 inimesele. Valgetähe V klassi teenetemärgiga on tunnustatud ka muusikut ja näitlejat Harry Kõrvitsat, kellele selline tunnustus tuli suure üllatusena. 

"Eestlastel on üks hea väljend, et see on kui välk selgest taevast," naerab Harry Kõrvits Õhtulehe õnnitusi telefonis vastu võttes. "Ma ei oleks küll seda oodanud, et see on kohe päris kindel."

Samal teemal

Kõrvits lausub, et ei ole kunagi oma tööd teinud nii, et selle eest medaleid saada. "Pigem on olnud see lusti ja rõõmuga, südamest." Kauaaegne muusik tunnistab, et oli seda teada saades sõnatu ja arvas esimese hooga, et tegemist on naljaga. "Sõbrad on tavaliselt need, kes minuga mõnikord lolli nalja teevad – arvasin, et see läheb sinna kategooriasse. Aprillinali või nii... aga siis vaatasin, et nad ei jäta järgi. Muudkui õnnitlevad mind. Ütlesin, et ei ole tõsi!"

Kõrvits ise arvab, et eks see pikaaegse töö vili ole, mille eest teda tunnustatakse. Laval on mees olnud 12. eluaastast erinevate bändidega, sinna alla käib ka legendaarne ansambel Rock Hotel. "16 aastat olin ma Nukuteatris, kus lõbustasin lapsi ja kasvavat põlvkonda. Ka telesaated ja seriaalid... Rõõm, et seda on tähele pandud." Ordeni asukoha jaoks lubab Kõrvits naljatades mööbli ümber tõsta.

Tänasel päeval naudib Kõrvits pensioniiga ning teeb tööd vaid projektipõhiselt. "Ma pean hakkama paika panema kevadisi ja suviseid plaane, mis projektidest osa võtta. Aastaid on juba nii palju, et  kõike ei ole võimalik vastu võtta, aga samas olen ma avatud," lausub värske teenetemärgi laureaat. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee