Inimesed

Leinalooriga Grammy-õhtul tegi ajalugu 18aastane Billie Eilish 

Triin Tael, 28. jaanuar 2020 00:01
AJALOOLINE SÜLETÄIS AUHINDU: Billie Eilish on esimene naisartist, kes on pälvinud korraga aasta salvestise, aasta albumi, aasta laulu ja parima uue artisti Grammy. Foto: AFP/Scanpix

Pühapäeval kirjutas Billie Eilish end Grammyde jagamisel ajalukku, kui võitis kõigi aegade noorima sooloartistina aasta albumi auhinna ja pälvis veel kolm tähtsamat Grammyt: aasta salvestise, aasta laulu ja parima uue artisti kategoorias. Ühtlasi viis 18aastane lauljanna koju parima popvokaalalbumi auhinna.

Õhtujuht Alicia Keys alustas pühapäevaõhtust Grammyde jagamist liigutava järelehüüdega korvpallilegend Kobe Bryantile, kes hukkus koos oma 13aastase tütrega helikopteriõnnetuses. „Täna kaotasid Los Angeles, Ameerika ja kogu maailm kangelase,“ nentis lauljanna Bryanti meeskonna Los Angeles Lakersi koduna tuntud Staples Centeri saalis. „Oleme murtud südametega samas majas, mille Kobe ehitas.“ Alicia palus, et publik mõtleks hetke Kobe, Gianna ja teiste hukkunute ning nende lähedaste peale. Soulitäht alustas surmvaikses saalis Boys II Meni hingematvalt kaunist pala „It's So Hard to Say Goodbye to Yesterday“ („Nii raske on eilsega hüvasti jätta“). Mõne viivu pärast liitusid temaga vokaaltrio liikmed. „Me armastame sind, Kobe!“ sõnas Alicia lõpetuseks.

Pisarad pühitud, oli aeg jagada muusikaauhindu. Õhtu kujunes 18aastase Billie Eilishi triumfiks. Billie ja tema vanema venna Finnease kirjutatud „Bad Guy“ kuulutati aasta lauluks ja aasta salvestiseks, teismelise tähe debüütalbum „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?“ aasta albumiks. Lisaks pälvis Billie parima uue artisti Grammy.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.04.2020
14aastane poiss lööb Billie Eilishi hiti tõlgendusega lausa pahviks
13.04.2020
LOOTUSETU VÕITLUS: Billie Eilishit sõimati täiesti tavalise rõivaeseme kandmise eest litsiks
06.04.2020
Lil Nas X kavatses oma homoseksuaalsust surmani salata
11.03.2020
VIDEO | Billie Eilish kiskus mõnitajate trotsimiseks pluusi seljast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee