Tele

USKUMATU! Muusikaauhinnad valmistanud Tauno Kangro vilistati galal välja. Vaiko Eplik valab õli tulle: see ei ole kunst! (162)

Jaanika Vilipo, 27. jaanuar 2020 10:58
Vaiko Eplik ja Tauno KangroFoto: Tiina Kõrtsini, Erlend Štaub
Möödunud reedel said Eesti muusikaauhindade galal tunnustust kodumaa parimad muusikud. Gala esimese auhinna, aasta etno/folk rahvusliku albumi tiitli andis üle auhindade autor, skulptor Tauno Kangro – kes aga välja vilistati. "Need olid ovatsioonid," leiab Kangro ise.

Tauno oli mõned minutid laval olnud, kui saalist kostus "boo!". Kes hinnatud skulptori ja auhindade autori lavalt välja vilistas, ei ole teada.

Samal teemal

Eesti muusikaauhindade galast tegi otseülekande Kanal 11, kus muusikuid intervjueerisid "Õhtu" saatejuhid. Vaiko Eplik ütles julgelt välja, mida ta arvab Tauno Kangro valmistatud auhindadest. 

"Mul on veel üks põhjus, miks on mulle on pigem kergendus auhinnast pääseda. Mul on väga ilus kodu. Sellest aastast teeb aga auhinnad Tauno Kangro. Ma tahaks öelda, et Kangro ei ole skulptor. Isegi, kui temast paremat skulptorit Keskerakonnas ei ole. See ei ole kunst!" paugutas Eplik, kes oli aasta meesartistide nominentide seas.

"Mul on väga hea meel, et minu koju sellist asja ei tule. Ma loodan, et järgmisel aastal on meil jälle ilusad Eesti muusikaauhinnad, sest linnapildis peame me selle venna käkerdisi nägema niigi kogu aeg," põrutas Eplik otse-eetris.

Õhtuleht küsis skulptorilt, kas väljavilistamist oli lavale kosta. "Mis loll jutt see on?!" vastab skulptorihärra Õhtulehe kõnele üllatunult. "Need olid ovatsioonid. Seal oli väga positiivne atmosfäär. See on kellegi alatu fantaasia ja vale arusaam," sõnab Kangro küsimuse peale. "Auhinnad said ka väga korralikult tehtud."

Tauno Kangro loodud auhind kujutab saksofoni mängivat naist. Kuna Eesti muusikaauhindade lühend on EMA, siis sellest sai skulptorihärra ka inspiratsiooni auhinnakuju tegemiseks. 

"Auhind oli juba teist aastat ja tutvustasime seda eelmisel aastal," sõnab Eesti Fonogrammitootjate Ühingu juhatuse liige Danel Pandre.

"Igasugune kujunduse valik on subjektiivne ja kindlasti on nii neid, keda see väga rõõmustab kui ka neid, kellel on mõnevõrra teistsugune maitse." Pandre lisab, et kaaluti ka teiste kunstnike lähenemist: "Küsisime suunatult mitmetelt kogemustega tegijalt ideekavandite pakkumisi ja otsus sai tänase auhinna kasuks tehtud."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee