Inimesed

HOMMIKUSÖÖK STAARIGA

VIDEOINTERVJUU | Synne Valtri: pärast teispoolsuses käimist ei vaata ma enam nõidade peale viltu 

Anu Saagim | Rauno Vahtre, 7. veebruar 2020, 07:02
"Hommikusöök staariga" restoranis Lascaux - Anu Saagim; Synne Valtri

Veetsime hilise hommikupooliku lauljatar Synne Valtriga restoranis Lascaux, mis asub vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel Tallinna vanalinnast ja kiviviske kaugusel A reisiterminalist. Täna kasutab laulja ja laulukirjutaja esinejanime Synne Valtri

Miks sa oma nime Sünnest Synneks vahetasid?

Lihtsalt sellepärast, et mul on välismaal palju sõpru ja tuttavaid, kes ei leia YouTube`st üles, kui nimes on "ü" täht. Ma tunnen "y" tähega end väga mugavalt. Kirjutan igal pool oma nimegi juba sellega.

Sünnidaatumiga oli sul ka mingi vigur. Sünnitusmajas ei teatud kas panna sünnikuupäevaks 25. või 26. juuli. Mis värk sellega on?

Passi järgi on 26. juuli, eksimist siin ei ole. Tegelikult olen sündinud 25. juuli südaööl.

00:00?

Jah, see oli ka natuke tobeda bürokraatia aeg. Minu ema käest küsiti, et kumb kuupäev panna. Ema ei osanud sel hetkel midagi vastata, tal oli olulisematki tegemist. Arstid otsustasid, et teevad mu päeva võrra nooremaks ja lükkasid mu sünnipäeva ühe päeva edasi.

Peaks küsima mõnelt selgeltnägijalt, mida sünniaeg 00:00 võiks tähendada. Kindlasti on tegu maagilise hetkega.

Mine sa tea. Horoskoobilt olen igatahes Lõvi.

Seda on juba kaugelt näha.

Seda on mulle ka öeldud.

Kuidas sa sellesse teispoolsuse värki suhtud? Sind on viidud otse lavalt raskele operatsioonile. Tekkisid ootamatud komplikatsioonid ning sind elustati. Rääkisid, et käisid ära teispoolsuses. Kus sa siis käisid?

Ma ei oska öelda, kus ma siis ära käisin. Alustame siis sellest, et olin laval tohututes valudes. Palusin, kas saaksime meie kahe set’i vahelise pausi teha natuke pikemaks. Jõin lihtsalt teed ja vett ning ma ei teadnud, mida teha. Nii meeletu valu oli sees. Kange nagu ma olen, raiusin, et lähme ikka lavale ja teeme selle teise set’i ära. Inimesed ju ootavad. See on mõnes mõttes rumal, aga selline ma olen.

Läksimegi ühe korra veel lavale, aga kui sealt maha tulime, siis oli selge, et enam ma kuskile ei liigu. Mulle kutsuti kiirabi. Peale seda tulin isegi veel tagasi, aga siis tundsin, et enam ei saa ja läksin koju. Umbes pool tundi hiljem kutsusin ise endale koju kiirabi järgi. Asi oli ikka naljast väga kaugel. Mind viidi haiglasse. Koomas ma ei olnud. Mind viidi operatsioonile, mis kestis seitse tundi ja minu elu eest ka võideldi.

Ära ma tõesti käisin. Lausa kahel korral tegelikult ja nägin seal selliseid pilte, mis on minu maailmapilti ja mõtlemist tohutult palju muutnud. Ei ole olemas ainult neid asju, mida me näeme, vaid on ka asju, mille jaoks on vaja veel eraldi filtrit, et näha.

Kuidas see kogemus sind muutis?

Mul tekkis tohutult suur austus inimeste vastu, kes näevad selliseid asju igapäevaselt ja ilma operatsioonita. Ütlen otse välja, ma ei vaata esoteerikute ja nõidade peale enam mitte kunagi viltu. Ma ei teinud seda ka varem, aga nüüd on mul nende vastu oluliselt suurem respekt. On ka veendumus ja kindlus, et ongi olemas mingi teispoolsus, millest nad on koguaeg rääkinud.

Kas sa olid seal teispoolsuses õnnelik?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29. jaanuar 2020, 20:59
VIDEOINTERVJUU | Taavi Libe edukast ajakirjanikutööst: kui ruumis on elevant, siis ei saa teeselda, nagu seda seal poleks
26. jaanuar 2020, 00:09
„HOMMIKUSÖÖK STAARIGA“ | Synne Valtri: mõni tuntud artist on minu kohta öelnud üsna kehvasti, aga olen selle õnneks unustanud
17. jaanuar 2020, 19:51
„PUUDUTA MIND“ 114. SAADE | Meisterõpetaja Kristiina Raie räägib teekonnast peale keha surma ja eludevahelisest elust
17. jaanuar 2020, 07:01
VIDEOINTERVJUU | Silvia Ilves: kasvatan lapsed suureks ja siis abiellun oma unistuste printsiga!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee