Üritused

Algas konkurss järgmise noorte laulu- ja tantsupeo juhtide ja ideede leidmiseks 

Toimetas Katharina Toomemets, 26. jaanuar 2020 18:32
Mullune laulu- ja tantsupidu "Minu arm" Kalevi staadionilFoto: Stanislav Moshkov
Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koos Eesti Kooriühingu ning Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga kutsub osalema XIII noorte laulu- ja tantsupeo lähteideede ning peadirigendi ja pealavastaja konkursil. XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 1.–3. juulil 2022. aastal Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.

Laulu- ja tantsupeo juhi konkursile on kandidaadid oodatud osalema kas individuaalselt või koos meeskonnaga.

Samal teemal

XIII noorte laulupeo peadirigendi kandidaadil palutakse lisaks kunstilisele lähteideele kirjeldada oma ideekavandis muuhulgas ka koori- ja orkestrirepertuaari valikupõhimõtteid ning a cappella muusika ja uudisloomingu osatähtsust ja mahtu.

XIII tantsupeo pealavastajaks kandideerijad peaksid oma konkursitöös samuti kirjeldama tantsupeo lähteideed ning selgitama ka näiteks repertuaarivaliku põhimõtteid ja oma idee seoseid tantsupeo põhiväärtustega.

Konkursile laekunud töödelt oodatakse loomingulisust, teostatavust ja samuti lähteidee kandvust ühiskonnas. Noorte laulu- ja tantsupeo traditsiooni võimest noori oma kaasajas kõnetada sõltub suuresti see, milline on 2003. aastast UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kantud Eesti laulu- ja tantsupeo traditsiooni tulevik. XIII noortepeo kunstilise lähteidee koostajal tuleb silmas pidada, et muusika ja tantsu kõrval on samavõrd oluline traditsioonide ja meie põhiväärtuste edasiandmine uuele põlvkonnale mõistetaval ning köitval kombel.

Tantsupeo pealavastaja ja lähteidee konkursi tingimused on leitavad SIIT, laulupeo peadirigendi ja lähteidee konkursi tingimused aga SIIT

Samal teemal

03.07.2019
LAULU- JA TANTSUPIDU PILDIS | Tantsuread paika ja laul kõlama! Eesti laulu ja tantsu juubelipidu läheb käima
03.07.2019
GALERII | Tantsupeo pealavastaja: kõige keerulisem on 10 000 tantsijat korraga väljakule saada
12.06.2019
Märt Agu: tantsupeo korraldamine on hullem kui peaministri töö
21.05.2019
Selgusid XXVII laulupeol „Minu arm“ osalevad kollektiivid