Inimesed

Harry kurvastab Megxiti karmi pöörde üle: „Lootsime kuningannat edasi teenida...“ 

Triin Tael, 21. jaanuar 2020 00:01
ARMASTUSE NIMEL KÕIGEKS VALMIS: Prints Harry otsust kuningakojast taanduda võrreldakse tema vanavanaonu kuningas Edward VIII tagasiastumisega 1936. aastal. Mõlemal puhul oli radikaalse sammu põhjuseks lahutatud ameeriklanna. Briti parlament ei lubanud kuningal Wallis Simpsoniga abielluda, Harry aga otsustas kaitsta oma Meghanit, keda Briti kõmupress halastamatult tümitab, ning alustada temaga Kanadas uut elu.Foto: Reuters/ Scanpix

Prints Harry ja tema abikaasa Meghan lootsid Briti kuningakojast kaugenedes siiski selle täieõiguslikeks liikmeteks jääda. „Asume selle institutsiooni sees endale edumeelset uut rolli kujundama,“ lubas Sussexi hertsogipaar üle-eelmisel kolmapäeval. Kuid Elizabeth II tõmbas pojapoja plaanidele kriipsu peale. Harry ja tema näitlejannast naine ei tohi enam Tema Majesteeti esindada ega kasutada tiitlit „tema kuninglik kõrgus“.

Troonipärija prints Charles ning tema pojad William ja Harry kogunesid 13. jaanuaril Sandringhami lossi Elizabeth II juurde, arutamaks Harry, tema naise Meghani ja pisipoeg Archie lahkumist kuningliku pere tuumikust. Briti kõmumeedia tagakiusamise all kannatav Sussexi hertsogipaar oli 8. jaanuaril teada andnud, et kavatseb edaspidi jagada elu Ühendkuningriigi ja Põhja-Ameerika vahel. Väidetavalt oli see kuningakoja jaoks täiesti ootamatu avaldus.

Kuninganna Elizabeth II andis 13. jaanuari õhtupoolikul teada, et võimaldab noortele üleminekuaja, mille jooksul Sussexi hertsog ja hertsoginna veedavad aega nii Kanadas kui ka Suurbritannias. Monarh kinnitas end mõistvat lapselapse soovi iseseisvamat elu elada, kuid toonitas: ta oleks eelistanud, et Harry ja Meghan jäävad kuningapere n-ö täiskohaga liikmeteks. Meedia poolt Megxitiks tituleeritud pagemise üksikasju lubas Tema Majesteet kiiremas korras vaagida.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.09.2020
Harry ja Meghan maksid Frogmore Cottage’i remondiks kulunud miljonid tagasi
24.05.2020
Harry ja Meghan alustasid Frogmore Cottage'i remondikulude tagasimaksmist
14.02.2020
MEGXITI VERESAUN: Harry ja Meghan andsid KÕIGILE oma Briti alluvatele kinga
22.01.2020
Harry ja Meghan ähvardavad värskete paparatsopiltide pärast kohtuteed alustada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee