Inimesed

Raamatulaenutajate lemmik Vahur Afanasjev: sellist edu ma küll ei oodanud! (1)

Sirje Presnal, 17. jaanuar 2020 00:01
EI NÄE PÕHJUST MURETSEDA: „Vaata Potteri-sarja – kui need seitse osa üksteise peale laduda, siis päris meetrit ei tule, aga mitukümmend sentimeetrit küll. Ja neid neelatakse,“ nendib Vahur Afanasjev, et paksud raamatud lugejaid ei hirmuta.Foto: Aldo Luud
„Aksioomid, et inimesed ei loe või ei jaksa pikalt ühele asjale keskenduda, on selle tabeliga ümber lükatud,“ rõõmustab Vahur Afanasjev (40), kelle mahukas raamat „Serafima ja Bogdan“ jõudis teist aastat järjest raamatulaenutuse edetabeli tippu. 

Eile avaldati rahvaraamatukogude eelmise aasta laenutuste edetabel. Juba teist aastat järjest troonib selle eesotsas Vahur Afanasjevi „Serafima ja Bogdan“ – laia haarde ja rammusa sündmustikuga lugu elust Peipsiveeres alates II maailmasõja lõpust kuni nõukogude korra kokkuvarisemiseni. Ehkki teos on saanud üksjagu kiitust – pälvinud esikoha Eesti kirjanike liidu 2017. aasta romaanivõistlusel ja 2018. aasta kultuurkapitali proosaauhinna – ja see on olnud müügihitt ka raamatupoodides, tunnistab autor, et kestev menukus teda mõnevõrra üllatab.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.05.2021
ÕL ARHIIV | Kirjanik Vahur Afanasjev: „Ma ei ole leidnud võlulahendusi, kuidas saaks kirjutamine väga lihtne olla.“
11.05.2021
ÕL ARHIIV | Kirjanik Vahur Afanasjev, Peipsi rääbis, ahven ja haug
11.05.2021
ÕL ARHIIV | Vahur Afanasjev: „Alles Brüsselis elades hakkasin päriselt aru saama, kui oluline mets ikkagi on.“
12.01.2020
Vahur Afanasjev: kes tahab rammusalt elada, ärgu kirjanikuks hakaku