Jaanika Vilipo | Video: Märt Niidassoo, Martin Ahven,Tatjana Iljina 24. jaanuar 2020 00:01
„Eesti laulu“ lugude esitamise tähtaeg kukkus 6. novembril kell 12, rokkarid bändist Ziggy Wild „ärkasid“ aga alles tund aega hiljem. „Oleme seekord vist hiljaks jäänud,“ arutati isekeskis. Saatus andis neile siiski võimaluse. „Tähtaega pikendati ootamatult kella kaheni,“ rõõmustab tagantjärele bassimees Valdur Viiklepp.

„Otsus osaleda „Eesti laulul“ sündis viimasel hetkel,“ lausub laulja Laura Prits ja täpsustab, et „Lean On Me“ ei olnud alguses sellele konkursile mõeldud. „Loomisprotsess on pingevabam, kui ei tee muusikat otseselt võistluse jaoks. Tegime loo lihtsalt valmis ja mõtlesime, et äkki saadaks „Eesti laulule“,“ naerab ta.Laura valgustab, et „Lean On Me“ on esimene lugu, mis tehti koos bändi uusima liikme, kitarrist Sander Nõmmistuga ja see valmis suvises bändilaagris. Laulja tunnistab, et ansambel võttis loomeprotsessi ette täiesti uuel moel: „Kirjutasime lugude pealkirju, mitte ei alustanud kitarrikäigust. Fraas lean on me (toetu minule – toim) jutustas iseennast kuidagi edasi.“ Laura sõnul on tegu nende kõige loomulikumalt ja kergemalt sündinud looga. „Selle võlu ongi lihtsus,“ leiab laulja. „Meie enda peas on kujutlus, et sa istud autosse ja paned selle loo käima.“

Ziggy Wild lööb ehedusega

Laura meenutab, kuidas nende kõrvu jõudis edasipääs „Eesti laulu“ poolfinaali. „Meil oli bändiproov. Henri (ansambli trummar Henri-Hannes Sell – toim) pani telefonis käima saate „Ringvaade“. Mõtlesin endamisi, et ei saa olla! Kindlasti nad oleksid ette helistanud ja öelnud, kui saame edasi. Tegime proovi, võtsime mingeid laule läbi. Vahetult enne seda, kui meid edasipääsejatena välja hõigati, ütlesin veel Henrile, et pangu telefon käest ära ja vaadaku pärast kodus,“ naerab Laura, kes oli kindel, et nad on seekord poolfinaalist välja jäänud. „Nii kui olin selle välja öelnud, hakkas Henri järsku karjuma. Küsisin, mis juhtus... Jätsime proovi pooleli. See on see moment, kui kõik saavad aru, mida kõik mõtlevad, aga ei oska seda sõnadega väljendada. See oli väga ootamatu! Emotsioon oli tõesti laes. See oli äge, et me just kõik koos teada saime,“ räägib Laura.Laulja peab bändi tugevuseks lihtsust. „Oleme esinenud erinevatel festivalidel ja kontsertidel ning näinud bände, kellel on laval backtrack'id ja kõik muud abistavad taustajõud. Meie tuleme lavale – bass, kitarr, trumm, vokaal ja kõik! Juhe taha ja kütame kuuma! Me ei müü mingit ilusat kuvandit või pilti,“ ütleb Laura. Ka „Eesti laulu“ lava lubab bänd kuumaks kütta.Küsimusele, kas nad on end juba ka Eurovisioni laval ette kujutanud, vastab Henri-Hannes, et ei ole sellest isegi unes suutnud unistada. Sander on optimistlikum ja teatab, et tal ei ole midagi Rotterdami külastamise vastu. „See on tore linn, sinna võiks minna küll!“ naerab ta. Bassimees sõnab, et temal on Eurovisioni kuupäevad juba kalendrisse kirja pandud.„See, et me saame näidata enda kirjutatud muusikat „Eesti laulul“ ETVs, on midagi nii suurt, et mida sa veel tahta võid?“ jääb Laura tagasihoidlikuks. „Panustame sellesse, et iga sõu ja laiv oleks maksimum, ja jääme iseendaks. Vaatame, kuidas läheb. Seda kindlasti pole, et kui me finaali ei saa, siis loobume muusikast,“ naerab ta.

Saade on hea hüppelaud

Bändi bassimees tunnistab, et „Eesti laulule“ on raske pääseda. „Keegi sellest ei räägi, aga kui sa sinna saad või seal võistled, oled võib-olla ära teinud mingisuguse taseme.“Henri-Hannes lisab, et saatel on suur jälgijaskond, mis annab uuele tegijale võimaluse end näidata. Selle asemel et inimesi saja kaupa klubisse kuulama kutsuda, annab „Eesti laul“ võimaluse tutvustada end korraga kõigile.„See on hea hüppelaud. Mis siis, et oleme väikeses Eestis, kus ei ole võib-olla nii raske meediasse pääseda kui näiteks Ameerikas, aga see on suure jälgijaskonnaga saade ja projekt,“ räägib Laura. „Ka noortele artistidele on võistlus hea kogemus: kui sa ei ole asja sees olnud, on see väga hea viis saada üsna suur sõõm sellest, kui palju tööd, aega ja pühendumist kõik nõuab.“Peale „Eesti laulu“ ootavad Ziggy Wildi ees ka kontserdid Norras. „Lendame ühele talifestivalile. Oleme seal korra juba käinud ja meid kutsuti tagasi. Norrakad on tegelikult väga suured rokkmuusika austajad,“ nendib Laura. „Eestlaste puhul pead kõigepealt saama tähelepanu ja siis võitma südame. Paljud mõtlevad, et rokkmuusika on jube hirmutav ja kuri, ent Ziggy Wild on küll jõuline, aga lõbus.“Laulja tunnistab, et nad vaataksid kindlasti välismaa poole, kui vähegi saaks, aga otsest sihti ei ole: „Oleme avatud meeltega, hoiame kõik võimalused valla!“Sander avaldab, et bändi eesmärk on praegu uut muusikat luua ja album teha: „Pärast seda saame mõelda, milliseid uksi võiks lahti kangutada.“

Sellel aastal andis Õhtuleht kõigile „Eesti laulu“ 24 poolfinalistile ülesande esitada oma võistluslugu kehakeeles. Vaata kehakeelevideot!