Inimesed

Suri „Elektrooniku seikluste“ režissöör Konstantin Bromberg 

Toimetas Triin Tael, 13. jaanuar 2020, 12:04
Koolipoiss Foto: IMDB.com
USAs Detroidis suri 80 aasta vanuses Nõukogude menufilmide „Elektrooniku seiklused“ ja „Võlurid“ lavastaja Konstantin Bromberg.

Brombergi surmast teatas oma Facebooki küljel režissöör ja stsenarist Mihhail Idov, vahendab Vene uudisteagentuur TASS. Idovi teatel suri Bromberg 10. jaanuaril. 

Idovi sõnul olid tema ema-isa Brombergi head tuttavad, kuid ise kohtus ta režissööriga 1990. aastail vaid paar korda. Pärast USAsse siirdumist 1990. aastail „Elektrooniku seikluste“ lavastaja enam filmindusega ei tegelnud. „Paistab, et ta isegi ei üritanud seda, vaid lihtsalt elas,“ kirjutab Idov ja lisab, et Bromberg pidas vahepeal lennukaid plaane rajada maailma kunstišedöövrite koopiatega rändmuuseum. 

1979. aastal valminud "Elektrooniku seikluste" keskmes oli Odessa koolipoiss Sergei Sõroješkin, kes kohtub oma elektroonilise teisikuga. Serjožaks ja Elektroonikuks kehastusid kaksikvennad Juri ja Vladimir Torsujev.

1982. aastal valmis Brombergi teine megahitt "Võlurid". Pärast seda on tema loomingulisel kontol vaid kolm osa humoorikast laste kinožurnaalist "Jeralaš" (1989). 

Samal teemal

27. oktoober 2018, 00:01
Nikolai Karatšentsovi lesk: „Kolja lahkus väärikalt. Ma olin tema kõrval. Poeg jõudis koos lastega ära käia. Ta võttis nad vastu, andis suud...“
6. august 2010, 06:59
«BURATINO» 35: mis on kultusfilmi lapsstaaridest saanud?
15. september 2006, 00:00
Nõukaaja tiinerite südamemurdjad: Poola Janek, venelaste Sherlock Holmes ja kapten Tenkeš

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee