Saund

EMA | Neljas kategoorias nomineeritud Rita Ray: „Eesti muusikud võiksid rohkem kirjutada seda, mis on neil mõttes, mitte seda, mis müüb“  (1)

Jaanika Vilipo, 13. jaanuar 2020 00:01
Rita RayFoto: Erki Pärnaku
Koguni neljas kategoorias – aasta popartist, aasta naisartist, aasta debüütalbum ja aasta album – püüab Eesti muusikaauhinda laiemale üldsusele tundmatu artist Rita Ray. Välismaise nime taga peidab end muusika- ja teatriakadeemia jazzlaulu osakonna tudeng ja muusik Kristi Raias, kelle souli- ja diskomuusika sugemetega debüütalbum „Old Love Will Rust“ on muusikasõprade südamed sulatanud. Kes on see nooruke lauljanna, kelle sügav ja mitmekesine hääletämber paneb kuulatama ka kõige teravama muusikakriitiku ning kes võib teha puhta töö tänavusel muusikaauhindade jagamisel?

Põlvast pärit lauljanna alustas muusikuteed, kui ema ta kohaliku muusikakooli eelklassi pani. Musikaalsel tüdrukul oli soov õppida klaverimängu, kuid ta tunnistab, et oli ka aeg, kui ta sellele vastu põtkis. „Praegu pean küll ema tänama, et ta ei lasknud mul pooleli jätta,“ ütleb ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.01.2020
Vaata, kes on selle aasta Eesti Muusikaauhindade nominendid!
12.12.2019
Eesti Muusikaauhindade lava kütavad kuumaks Liis Lemsalu, Stefan ja 5MIINUST
05.12.2019
Ooo! Eesti muusikaauhindade jagamise õhtujuhid on selgunud, sedapuhku on neid kolm!
31.01.2019
Miks astus Nublu ema kaitseks välja ja pani „Reporteri“ laulu sisse?