Inimesed

Näitlejate 42 aastat armastusabielu pidas vastu ka vangilaagris veedetud aastatele

Mari Möldre ja Ruut Tarmo armastuslugu: „Olime meie küll üks veider abielupaar.“ 

Katrin Helend-Aaviku, 11. jaanuar 2020 00:01
KIRGLIKUD, AGA LAHUTAMATUD: „Kui me olime omavahel ragistanud, ei palunud ta kunagi vabandust, ainult ütles: ära sa enne magama jää, kui mulle head ööd soovid,“ on Möldre meenutanud. „Lõpuks, kui ma seda tegin, suudles ta minu kätt.“Foto: Teatri- ja muusikamuuseum (ETMM)

„Tihti olen imestanud, kuidas meie, kaks nii erinevat inimest, suutsime nii kaua ühist eluteed käia. Ju me siis vastastikku teineteist täiendasime. Jah, nelikümmend kaks aastat kooselu ei ole naljaasi. Kõike juhtus, küll halba, küll head. Aga peamine, mis meid ühendas, jäi – meie vastastikune austus,“ on näitlejanna Mari Möldre meenutanud oma pikka abielu näitleja Ruut Tarmoga. Nende kahe armastus pidas vastu ka ajale, mil ülekohtused vangilaagriaastad paari lahku rebisid.

„Tavaliselt oli Ruut oma tunneteavaldustes väga kinnine. Kunagi ei teretanud ta mind sõnadega, vaid võttis mu käe ja suudles seda,“ meenutas Möldre. „Kui me olime omavahel ragistanud, ei palunud ta kunagi vabandust, ainult ütles: ära sa enne magama jää, kui mulle head ööd soovid. Lõpuks, kui ma seda tegin, suudles ta minu kätt. Ruudu käesuudlus ei olnud formaalsus ega lihtsalt viisakusavaldus. Ta pani sellesse kõik, mida ei osanud või häbenes sõnades väljendada.“

Sõprusest romantikani

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.05.2017
Mari Möldre: "Tootsi-naljad olid kui kahe teraga mõõk – keda mu satiirinool torkas, said tigedaks."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee