Inimesed

MEGXIT: Harry ja Meghan lahkuvad kuningakojast (1)

Triin Tael, 9. jaanuar 2020 19:00
BYE-BYE! Prints Harry ja USA näitlejanna Meghan Markle 27. novembril 2017 pärast oma kihlusteate avaldamist fotograafide ees. Kõmuajakirjanduse jaht Meghanile algas niipea, kui levisid kuuldused, et just tema ongi troonipärija Charlesi noorema poja pea segi ajanud. Kuna Briti tabloidid on Meghani suhtes aina ründavamaks muutunud, otsustas kuninglik paar rajada koos poeg Archie'ga (pildil) uue kodu Põhja-Ameerikasse.Foto: AFP/Scanpix

Prints Harry ja tema abikaasa Meghan avaldasid kolmapäeva õhtul sotsiaalmeedias teate, mida Briti meedia võrdleb küll Brexitiga, küll lausa tuumanupule vajutamisega. „Taandume kuningliku pere „kõrgema järgu“ liikmete kohalt ja hakkame töötama selle nimel, et saada majanduslikult iseseisvateks, kuid toetame täielikult Tema Majesteeti kuningannat,“ lubas Sussexi hertsogipaar.

Väidetavalt on Briti kuninglik pere eesotsas Elizabeth II-ga šokis ja pettunud – neil polnud õrna aimugi, et prints Harry ja tema ameeriklannast kaasa nii radikaalset sammu plaanivad.

Viimased poolteist kuud koos pisipoeg Archie'ga USAs ja Kanadas veetnud Harry (35) ja Meghan (38) teatasid, et jõudsid otsusele keerata oma elus uus lehekülg pärast kuudepikkust vaagimist ja arutelu. „Asume selle institutsiooni [st kuningakoja] sees endale edumeelset uut rolli kujundama,“ kirjutas kuninglik paar, kes lubab edaspidi jagada elu Ühendkuningriigi ja Põhja-Ameerika vahel, „täites endiselt oma kohuseid kuninganna, rahvaste ühenduse ja oma heategevusfondide ees“. Nad on seadnud sihiks saavutada majandusliku sõltumatuse. Veel seletasid troonipärija prints Charlesi noorem poeg Harry ja tema abikaasa, et soovivad kasvatada oma poega kuninglike traditsioonide vaimus, kuid nende pere vajab ka ruumi, „et keskenduda järgmisele peatükile, mille seas on meie uus heategevusprojekt“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.09.2020
Harry ja Meghan maksid Frogmore Cottage’i remondiks kulunud miljonid tagasi
18.08.2020
Meghani vihavaenlase koju tungisid öösel vargad, mees ise magas magusalt
03.07.2020
Kohtupaberid: rase Meghan tundis, et kuningakoda ei kaitse teda
21.04.2020
Meghan ja Harry anusid Thomas Markle'it, et too nendega suhtleks – asjatult!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee