Inimesed

KEERULINE OLUKORD: prints Harry ja Meghani lahkumine tuli kuningannale šokina (85)

Toimetas Triin Tael, 9. jaanuar 2020 09:06
Foto: Frank Sorge / Scanpix
Prints Harry ja tema abikaasa Meghan teatasid eile õhtul oma otsusest taanduda Briti kuningakojast ning minna oma elu peale, mis hakkab kulgema Ühendkuningriigi ja USA vahel. Kuninglike korrespondentide teatel polnud kuninganna Elizabeth II-l ja ülejäänud kuninglikul perel Sussexi hertsogipaari otsusest aimugi.

Mõni tund pärast troonipärija prints Charlesi noorema poja rabavat Instagrami postitust andis Buckinghami palee välja omapoolse avalduse, öeldes, et olukord on keeruline. "Nõupidamised Sussexi hertsogi ja hertsoginnaga on alles algusjärgus. Mõistame nende soovi [kuninglikule elule] uudselt läheneda, kuid need on keerukad küsimused, mille arutamine võtab aega."

Samal teemal

BBC ja CNNi allikate andmeil polnud kuninglikul perel eesotsas Elizabeth II (93) ja Charlesiga (71) tegelikult aimugi, et Harry ja Meghan pärast USAs ja Kanadas veedetud jõulupuhkust sellisele otsusele on jõudnud. Kuninglik pere olevat Sussexite otsuses, mida nood serveerivad "progressiivse uue rolli väljakujundamisena selle institutsiooni [st kuningakoja] sees", sügavalt pettunud. 

Harry ja Meghan on avameelselt rääkinud, millist ahastust neis on tekitanud Briti kõmuajakirjanduse nõiajaht Meghanile. "Ma ei arvanud, et see kõik saab olema kerge, aga ma arvasin, et minu suhtes ollakse vähemalt õiglased," ütles pooleaastase poja Archie ema sügiseses dokfilmis. Prints seevastu viitas oma kadunud emale Dianale, kes hukkus paparatsodest taga aetuna Pariisis, ning andis mõista, et kui Meghanit edasi kimbutatakse, võivad tagajärjed olla sama traagilised. Harry ei eitanud kuuldusi tülist oma vanema venna Williamiga, kellega ta oli seni väga lähedane. Briti meedia teatel tunneb Sussexi hertsogipaar, et ülejäänud kuninglik pere on neile selja pööranud. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee