Film

Vahva! „Eia jõulud Tondikakul“ võitis Vilniuses parima lastefilmi auhinna (8)

Toimetas Terttu Jazepov, 9. jaanuar 2020 08:39
„Eia jõulud Tondikakul“Foto: Promomaterjal
Anu Auna koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“ võitis äsja lõppenud Vilniuse rahvusvahelisel laste- ja noortefilmide festivalil parima lastefilmi auhinna.

Tegemist on Leedu suurima ja tähtsaima noorele kinopublikule suunatud filmifestivaliga, mis toimus tänavu juba 14. korda ja leidis aset samaaegselt kuues linnas - Vilniuses, Kaunases, Siauliais, Penevezyses, Varenas ja Klaipedas. Festivali eesmärgiks oli tuua leedu publikuni möödunud aasta laste- ja noortefilmide paremik kõikjalt üle maailma.

Samal teemal

Festivali žürii põhjendas oma otsust pärjata „Eia jõulud Tondikakul“ parima lastefilmi tiitliga järgnevalt: „See film puudutas meie südameid. Looduse hoidmise teema on praegu väga oluline ja aktuaalne ning oleme kindlad, et lisaks meile kõnetab see paljusid inimesi üle kogu maailma. Lisaks rõõmustas meid, et „Eia jõulud Tondikakul“ on film, mis näitab lastele, et nemadki saavad panustada sellesse, et muuta maailma paremaks paigaks.“ 

Möödunud aasta maikuus rahvusvahelist festivaliteekonda alustanud koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“ on poole aastaga linastunud pea 30 Euroopa festivalile veel Hiinas, Indias ja USA-s ning toonud koju arvukalt auhindu.

„Eia jõulud Tondikakul“ on valminud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.  Filmi peaosades astuvad üles  11-aastane Paula Rits ja 13-aastane Siim Oskar Ots. Lisaks lastele teevad filmis kaasa armastatud näitlejad Jaan Rekkor, vennad Märt ja Priit Pius, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Näitlejadebüüdi teeb ka lauljanna Liis Lemsalu.

Samal teemal

12.03.2019
GALERII JA NIMEKIRI | Selgusid Eesti filmi- ja teleauhindade nominendid
17.01.2019
88aastase vanaproua kootud käpikud filmist „Eia jõulud Tondikakul” on kuulsad üle ilma
11.01.2019
Liis Lemsalu tegi jõulufilmis ise kaskadööritrikke