Inimesed

Täna 85 aastat tagasi sündinud rokikuningale võis saada saatuslikuks vennast ilmajäämine

Võti Elvise mõistmiseks on kaksikvenna surm 

Triin Tael, 8. jaanuar 2020 00:01
ROKIKUNINGA SUURIM ARMASTUS: Elvis koos emaga 1956. aastal. Kui Gladys kaks aastat hiljem ootamatult suri, oli poeg lohutamatus leinas ja tundis, et on kaotanud kõik. Foto: VIDA PRESS
Poisslaps, kes elektri ja kraaniveeta puumajakeses 8. jaanuaril 1935 ilmale tuli, ei teinud häält ega liigutanud. Gladys ja Vernon Presley olid puruvaesed ega saanud endale Gladyse raseduse ajal arstilkäike lubada. Kui sünnitusel probleemid tekkisid, sai viimaks doktor kutsutud. Jesset tal päästa ei õnnestunud, kuid 35 minutit hiljem sündinud Elvis jäi ellu. Tema saatus oli eluaeg oma surnud kaksikvennast puudust tunda ja kahe eest elada. 

Tulevane rokikuningas sündis kahetoalises kehvas majakeses Ida-Tupelos, Mississippi osariigis. Tema vanemad olid tutvunud kaks aastat varem linna nelipühilaste kirikus. Gladys oli 22, Vernon vaid 17. Ajad olid rasked. Noor naine töötas kohalikus rõivatehases õmblusmasina peal, tema kavaler püüdis majandussurutises tööotsi leida. Abiellumiseks valetas Vernon end vanemaks ja Gladys nooremaks. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.00.2020
Lapselapsed ei tohi Elvis Presley 85. sünniaastapäeva pidustustel osaleda
20.06.2019
Alaealistega seksinud ja pidutsenud Elvist tabaks tänapäeval ilmselt Jacksoni ja Spacey saatus
16.06.2019
Baz Luhrmann leidis viimaks noore Elvise osatäitja
08.06.2019
Tom Hanks saab rolli Elvise eluloofilmis