Inimesed

Eesti filmiajakirjanike ühingu Neitsi Maali auhinna laureaat on „Tõde ja õigus“

Priit Võigemast: see on suur tunnustus, et „Tõde ja õigust“ kiidavad nii Eesti rahvas kui ka kriitikud 

Keit Paju, 4. jaanuar 2020 00:01
PÄRJATUD: Eesti Filmiajakirjanike Ühingu auhinna Neitsi Maali viis oodatult koju möödunud aasta edukaim Eesti film „Tõde ja õigus“, mille ühe peaosalisena tegi meisterliku rolli Priit Võigemast.Foto: Allfilm

„Kindlasti on see auhind tähtis. Eelkõige on film aga tehtud publikule, mitte kriitikutele – Eesti inimestele, kes tulevad kinno. Selles mõttes asi õnnestus, sest neid, kes filmi näinud, on hästi palju. Kui ka kriitikud seda tunnustavad, siis mis sa veel tahta oskad!“ sõnab „Tões ja õiguses“ Pearut kehastanud näitleja Priit Võigemast, kes Eesti filmiajakirjanike ühingu auhinna Neitsi Maali vastu võttis. 

„See on suurim õnn filmitegijale, kui läheb nii, et publik võtab omaks ja kriitikud ka kukele ei saada,“ nõustub temaga filmi operaator Rein Kotov. 

Reedel andis Eesti filmiajakirjanike ühing Sõpruse kinos välja Eesti vanima filmiauhinna Neitsi Maali, mille pälvis tänavu Tanel Toomi „Tõde ja õigus“. Peale Priit Võigemasti olid auhinda vastu võtmas ka filmi operaator Rein Kotov ja kaasprodutsent Madis Tüür. Režissöör Tanel Toom on praegu USAs „Tõele ja õigusele“ reklaami tegemas. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.06.2020
Priit Võigemastil uus kallim: meie sõprus on tõepoolest kujunenud romantiliseks
13.01.2020
Ivo Felt ja Edith Sepp: olnuks ime, kui „Tõde ja õigus“ oleks Oscari nominatsiooni saanud
13.01.2020
Timo Diener: nüüd peame ehtima end saavutusega, et olime 91 võimalikust filmist kümne parima hulgas
13.01.2020
KAHJU! „Tõde ja õigus“ jäi Oscari nominentide hulgast välja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee