Inimesed

Edukas jalaproteesiga modell suri 30 aasta vanuses (3)

Toimetas Triin Tael, 4. jaanuar 2020, 14:00
Foto: @mamacax/Instagram
Detsembris suri ootamatult Haiiti päritolu USA modell ja aktivist Mama Cax ehk Cascmy Brutus, kes oli tõestanud, et ka amputeeritud jalaga naised võivad moepüünel edu saavutada.

Iltalehti teatel haigestus vähi tõttu jalast ilma jäänud Mama Cax Londoni reisil ning suri 16. detsembril, olles nädal aega haiglas viibinud. 

13. detsembril oli Mama Cax oma fännidele kirjutanud, kuidas teda tabas Londonis äge kõhuvalu ning ta viidi kiirabiga erakorralise meditsiini osakonda. Kuid sealt saadeti modell hotelli tagasi - arvati, et tegu on vaid põletikuga.

"Järgmisel hommikul läks asi hullemaks, palusin hädavaevu teadvusel püsides, et hotell kutsuks kiirabi. Avastati, et mul oli jalas, reies, kõhus ja kopsude lähedal IVC-fitris (see on meditsiiniseade, mis takistab trombide sisenemist kopsu) mitu trombi," kirjutas modell. Tal polnud varem aimugi, et 14 aasta taguse keemiaravi käigus talle selline filter paigaldati. "Kuid see filter päästis mu elu." Postituse kirjutamise ajaks oli Mama Cax juba haiglast väljas. "Valud on väiksemad, puhkan ja võtan verevedeldajaid." 

Paraku avaldati 20. detsembril Mama Caxi kontol teade tema lahkumisest.

Mama Caxi karjäär oli olnud tõusuteel: naisteajakiri Glamour oli ta paigutatud aasta naiste sekka ning ta oli jõudnud esineda nii Tommy Hilfigeri, Sephora kui ka Asose reklaamides. Oktoobris osales Mama Cax Rihanna pesubrändi Savage x Fenty efektsel moeetendusel.

Samal teemal

7. detsember 2016, 15:00
Vähi pärast jalast ilma jäänud naine kuulutab kogu maailmale: olen ilus!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee