Film

TOP 5 | FILMISAADE „DUUBEL“ SOOVITAB: need olid 2019. aasta kõige paremad filmid 

Sten Kohlmann, 31. detsember 2019 12:11
Foto: Pexels.com
Aasta viimasel päeval on viimane aeg tasumata võlad ära maksta. Sellega seoses jagame teiega nimekirja, kus on üles loetletud lõppeva aastanumbri kõige paremad linateosed (aasta halvimad hõikasime juba varem välja). 

Täpselt päev varem nähtud Lõuna-Korea suurfilm „Parasiit“ (mis pool aastat igalt poolt mujalt juba ohtralt positiivset tagasisidet saanud ja auhindu rabanud) puksis esiviiskust napilt välja kodumaise animatsioonikomöödia „Vanamehe film“. Lahkunu mälestamiseks tõstame pitsi. Esiviisik kujunes aga järgmiseks:

Samal teemal

5. Jokker

„Ah, see on lihtsalt järjekordne koomiksifilm ju!“ oleks vist „Jokkeri“ suunas suurim mõeldav solvang. Tegelikkuses on tegemist fantastilise draamafilmiga, mille etteotsa pistetud Joaquin Phoenix tõestab taaskord, miks on tema näol ühe alahinnatuima näitlejaga terves Hollywoodis. Ainsad miinused on liigne seotus Batmani looga (teose lõpp jättis mulle loodetust mõruma maigu suhu) ning stuudio rahaahnus – varasemalt sooloürituseks jääma pidanud teosele lubati juba järg valmis treida.

Vaata filmist rääkivat „Duublit“ SIIT.


4. Parasiit

Teist aastat järjest puges mu lemmikfilmide nimekirja Korea kino esindaja. Kui mullu jäi „Burning“ üheksale teisele filmile alla, siis tänavu suudeti haarata juba tunduvalt kõrgem koht. Kui nii edasi, võib vist juba praegu esikoha Aasia filmile broneerida. Musta komöödia sugemetega Lõuna-Korea draamafilm sulide perekonnast on põnev, humoorikas ning suudab vaatajat pidevalt pinges hoida. Kaarte ei mängita liiga vara välja ning kasutatakse ääretult ägedaid kaadreid. 


3. Ükskord Hollywoodis

Läksin Tarantino värskeimat linateost vaatama pisemat sorti kartusega. Nimelt olid mitmed filmisõpradest tuttavad (pluss Paljas Porgand oma Instagrami stooris) väljendanud oma pettumust. Räägiti, et vanameister pole enda tavapärasel tasemel ning tegemist on lihtsalt mingi veidra masturbatoorse nühkimisega, et tuua ekraanile lood ja viited, millest ainult karastunud kinospets aru saab. Õnneks oli aga olukord totaalselt vastupidine ning „Once Upon a Time in Hollywood“ oli nauditav algusest lõpuni.

Vaata filmist rääkivat „Duublit“ SIIT.


2. Jaanipäev

Ma olen üpriski kindel, et Ari Aster on geenius. Tema debüütfilm „Pärilik“ oli heas mõttes ebameeldiv õuduskogemus ning „Jaanipäev“ – kuigi kohati eelkäijast pisut klišeelisem – jätkas vaataja meelte häirimist. Visuaalselt unustamatu kogemus, millest saab minu jaoks tõenäoliselt iga-aastane vaatamistraditsioon jaanipäeval. Noh, umbes nagu „Die Hard“ jõulude ajal.

Vaata filmist rääkivat „Duublit“ SIIT.


1. Tõde ja õigus

Vaata filmist rääkivat „Duublit“ SIIT.

Samal teemal

03.00.2020
FILMISAADE „DUUBEL“ | Tuleb välja, et natsi elu pole üldse lihtne!
27.11.2019
TOP 5 | FILMISAADE „DUUBEL“ HOIATAB: need oli 2019. aasta halvimad filmid
20.11.2019
FILMISAADE „DUUBEL“ | AASTA VIIMANE! Kas uus „Star Wars“ suudab vältida ämbrisse astumist?